Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Csak szerintem hihetetlenül...

Csak szerintem hihetetlenül érdekes az emberi agy?

Figyelt kérdés

Szerintem nagyon érdekes, hogy pl. Álmodunk. Hogyan képes az agyunk olyan képet kreálni, ami még soha meg nem történt? Pl. Valaki felhúzza a bukósisakja üvegét, és akkor egy ismerős szempár néz vissza rám.

Vagy mondjuk egy személy hosszú évekig nem jut az eszünkbe, aztán hirtelen vele álmodunk. Miért? Miért pont akkor? Hogyan keresi elő ezt az agy?

A képzelőerő is érdekes dolog. Olvasás közben, egy filmet látok magam előtt.

Lehet hülyének néztek, de nem érdkes dolgok ezek? Néha rácsodálkozom az ilyen dolgokra.

Vagy pl. Nagyon sokszor volt már velem olyan, hogy megemlítettem valakit, aztán még aznap, vagy másnap megjelent. Mondjuk ez már nem az "agy működésének"tudható be.

Mi lenne ha maximálisan ki tudnuk használni az agyunkat? Ha a 100%-át használnánk?


2015. okt. 15. 19:15
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Ajjaj ez olyan ezotériásan hanguik, úgylátom nem a tudomány rlésze érdekel hanem az elbűvölő varázslat.. Az agyunk közel 100%-át használjuk, ez a 10%-os badarság csupán egy hoax amire hollywood jól rájátszik...
2015. okt. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem nem ;) pont, hogy nem az ezotéria része érdekel :)

Nekem az az érdekes, hogy milyen csodás dolgokra képes az agyunk :)

Ui. Elnézést, lehet igazad van, nem igazán jártam utána, de igen azt hallottam, hogy nem a 100%ot használjuk.

2015. okt. 15. 19:23
 3/8 anonim ***** válasza:
45%

"ez a 10%-os badarság csupán egy hoax amire hollywood jól rájátszik..."

Ez nem igaz.

Olvasd el Carl Sagan: Az éden sárkányai című könyvet!

Őt tényleg nem lehet bulvártudománnyal vádolni!


Könnyen visszakereshető, jól dokumentált esetek vannak, amikor az emberek, akik súlyos agysérülést szenvedtek, minden maradandó károsodás ( funkcióvesztés) nélkül élték túl.

2015. okt. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2015. okt. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi ;) mindenképp elolvasom 👍
2015. okt. 15. 19:30
 6/8 anonim ***** válasza:
Az agyad szerint érdekes az agy
2015. okt. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igeeeen :P és még ez is érdekes 👌
2015. okt. 15. 19:39
 8/8 Wadmalac ***** válasza:
100%

Az agy valóban érdekes, sőt titokzatos. Mert működése annyira bonyolult, hogy még nagyrészt ismeretlen.

Számítógépen mostanában sikerült először tökéletesen modellezni az emberi agy működését.

No nem az egészet. 0,3 mm X 0,3 mm X 0,3 mm térfogatét. :D

Szóval gyakorlatilag szinte semmit nem tudunk.


Az agyunk 100%-át használjuk. Abban az értelemben, hogy nincsenek unatkozó neuronok, mindegyik dolgozik. Viszont az is biztos, hogy bár az egészet használjuk, nem használjuk ki teljesen.

Nem térfogatilag, hanem képességeiben.

A Sagan féle könyv nem hülyeség, csak 20-30 évvel ezelőtti tudományos alapokon áll, illetve az sem arról beszél, hogy agyunk jókora területei használatlanok.


Az meg már ma is bizonyított, hogy az értelmi szintnek nem a dolgozó neuronok mennyiségével, hanem a neuronkapcsolatok számával, annak bonyolultságával van arányos összefüggése. Ennek köszönhetően egy "okosabb" ember agya ugyanolyan feladaton sokkal kisebb erőbedobással, agyi aktivitással jut eredményre, mint egy "butább", bár mindkettejüknél ugyanannyi agysejt dolgozik.


Egy mondatban, vannak még agyunknak kihasználatlan képességei, de fogalmunk sincs, mennyi és azt sem tudjuk, egyáltalán számszerűsíthető-e, hogy mennyi.

Arról se feledkezzünk meg, hogy az agy mekkora energiafogyasztó és a tiszta agymunka is lehet kifárasztó. Még több agyi képesség kihasználása még több agyi aktivitás kell, még hamarabb fáradna ki. Lehet, hogy emiatt nagyon sok pluszt nem lehet várni.

2015. okt. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!