Programozók! Ti nem unjátok a munkátokat?
Olyanok véleménye érdekelne, akik mérnök informatika/prog. infó diplomával rendelkeznek.
Nem bántátok meg? Oké, tudom, magas fizetés, de nem unalmas egész nap irodában ülni és programozni? Vagy nem csak ebből áll a munkátok? Leírnátok az átlagos napi rutinotokat, ha megkérhetlek?
A programozás egy elég tág fogalom, mert egy mérnökinfós nem azt csinálja/csinálhatja, amit mondjuk egy programozó, a szakmán belül van vagy ezerféle szakirány, és akkor a progtervezőt meg a villamosmérnököt még nem is említettük.
Én mérnökinfót végeztem, mellette magyar szakot bölcsészkaron, egy startupnál dolgozom és leginkább nyelvi eszközök fejlesztésével foglalkozom. Ebbe beletartoznak a keresők, helyesírásellenőrzők, szövegbányászati szoftverek. A dolog macerás, de egyben izgalmas része maga a tervezés, nem abból áll a nap, hogy bemegyek, leülök, egész nap kódolok és végül kiköp valamit a gép, ami vagy jó, vagy nem, ha csak ennyi lenne, inkább szakmát váltanék.
Szerintem a szakma szépsége pont az, hogy az ember először tervez, aztán alkot, előbb kitalál egy olyan, elméletben működő megoldást, amit megpróbál átfordítani a gyakorlatba. És pontosan ez adja a különbséget a megnevezésben is, van a mérnök, meg van a programozó.
24N
Nem is az, hogy unom, csak ritkán érzem úgy, hogy szeretem ezt csinálni.
Pedig még csak 5 éve dolgozom.
De persze nem panaszkodom, mert van munkám és több pénzt kapok, mint legtöbben, akik sokkal fárasztóbb munkát végeznek.
A "programozás" a kívülállók fejében kódok rovása egész nap, ami kétségtelen, unalmasnak tűnik.
A "programozó" sz azonban nem mutatja azt a változatos tevékenységet, amit valójában jelent. Az első mondatbeli tevékenységre jobb a "kódoló" szót használni, de ott is van más is. Azt kell észrevenni, hogy ez a tevékenység nem valamiféle "másolás" és "fordítás", hanem a gondolkodás és feladatmegoldás legváltozatosabb formáit öleli fel. A legtöbb szellemi munkánál változatosabb, persze erősen függ az illető személy felkészültségétől, igényességétől (na meg persze néha a lehetőségeitől).
A programozás először is egy (valójában sok) eszköz alapos ismeretét igényli, hogy a működésbeli sajátosságokat kihasználhassuk. Aztán igényel matematikai ismereteket, főleg azért, hogy képesek legyünk összefüggéseket felismerni. A feladat ilyenkor valami gyakorlati dolog automatizálása, ahhoz alaposan ismerni kell azt a gyakorlati dolgot is. Mint fentebb említették, például a nyelvészetet, vagy éppen gépek működését, netán a fizikát, vagy a közgazdaságtan, esetleg a törvények szerkezetét.
Úgy vélem, a "programozásnál" sokrétűbb, változatosabb szellemi munkát nehéz elképzelni. Már feltéve, hogy a művelője kellően ismeri a szakmát, és nagyon érdekli a dolog.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!