Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mikor lesz ember számára...

Mikor lesz ember számára lakhatatlan a föld körülbelül?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy mikorra lesz annyi a népesség, hogy ne férjünk el, vagy fogynak el élethez szükséges dolgok, amik miatt majd a pusztulás várható, mert kétlem, hogy még addig kihúzzuk amíg a nap idáig elér.

Nem kérem a világvégés, meteoros, űrlénytámadásos dolgokat, csupán hogy mikor fogynak el a "készleteink".

Szóval értitek.


2015. szept. 12. 00:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez inkább a tudomány kategóriába, szerintem bizonyos szempontból már most is lakhatatlan, de (mivel a tudomány is fejlődik), pár száz évig biztos nem.
2015. szept. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Egy dokumentum film szerint (ha jól emlékszem) 14 milliárd fős népesség körül van az a kritikus pont, ahol a földi természeti erőforrások már nem képesek kielégíteni a lakosság életszükségleteit. Azt hiszem sok mindent belekalkuláltak, a termőföldtől kezdve, a vízellátáson át a gazdasági modellekig.

Ha a jelenlegi népességnövekedés mértéke nem változik, 2080 körül érjük el ezt a kritikus pontot.

2015. szept. 12. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
59%
soha mert sztem ha több millió, milliárd ember összefog akkor minden problémát meg tudnak oldani (kivéve az inváziót)
2015. szept. 12. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Legoman válasza:

Én is kb 80-90 évet adok a Földnek.

Ennek majd az lesz a vége, hogy mészárlások lesznek, hogy csökkentsék a Föld népességét, vagy háború.

De, ha az ember már most elkezdené óvni a környezetét és nem csak a technikát, hanem a természetet és fejleszteni, több fát ültetni stb., akkor talán még nem késő, hogy elkerüljük az ilyen jellegű gondokat.

Főleg, ha még tartalékba is teszünk el.

2015. szept. 12. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Legfeljebb addig húzhatjuk ki, amíg a napszél el nem fújja az oxigént. Addig eltelik még több száz millió év. Ha addig nem csinálunk semmilyen nagyobb bajt, akkor egészen addig kihúzhatjuk. De a több száz millió év túl hosszú idő ahhoz, hogy ne legyenek világégések, meteorok, űrlénytámadások, sivataggá váló föld, megacunamik, meghasonló katasztrófák.
2015. szept. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem kell félni, pont az erőforrások csökkenése miatt ez a fenntarthatatlan civilizáció sokkal hamarabb fog összeomlani, minthogy a bolygó lakhatatlanná váljon. Én 15-20, de MAX 30 évet adok neki. És ha a kőolaj helyett találnánk valami sokkal jobbat, olcsóbbat, bőségesebbet, stb., az is csak felgyorsítaná a folyamatot... Hiszen pl. a szántóművelés alá vont területeket nem sok választja el attól, hogy végleg terméketlenné váljanak. Nagyrészük már műtrágya nélkül semmit nem terem, még gyomot sem, aztán egyszer csak már a műtrágya sem fog segíteni.
2015. szept. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!