Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a véleményed Arany Jánosról...

Mi a véleményed Arany Jánosról és József Attiláról? Szerinted van köztük hasonlóság? (nem külsőre értem) Pesszimisták voltak mindketten?

Figyelt kérdés
2010. márc. 11. 21:48
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
barátom, a költők 90%-a pesszimista volt.
2010. márc. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 X. Maté ***** válasza:
40%
Nagy költők voltak mindketten, ha más nem is ez biztos, hogy hasonlóság :)
2010. márc. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nagyot mondtatok most ;)
2010. márc. 11. 22:14
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan már, Arany normális volt, a magyarság és a hagyományos értékek tisztelője, nézd meg pl. a Toldi meg az Arany Lacinak verseit, na azokban van virtus, életigenlés.

József A. meg egy személyiségzavaros, ide-oda csapódó ember, aki végül a sínek között kötött ki. A nincsen apám, se anyám, meg a pszichológusnőjének írott verseiből már sejteni lehetett volna, hogy előbb-utóbb ez lesz.

2010. márc. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Arany nem volt pesszimista, csak a lánya halála után tört össze. De az bárkit összetörne.
2010. márc. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

József Attila költő óriás. Arany is az volt a maga ártatlanabb módján. Mi a közös bennük? Sosem godnoltam bennük közös vonásra. József Attilában valóban volt egy engem-mindenki-elhagy érzés, ugyanakkor micsoda szerelmes verseket írt! Az ÓDA! Meg a Ringató, ami számomra az önzetlen, pillanatnyi szerelmes érzés verse. Arany Jánostól nem tudok szerelmes verset.

Én inkább különbségeket tudnék felsorolni. Arany: A tölgyek alatt szeretek pihenni, hova nem hat el a város zaja, semmi.... József Attila meg a gyárak és munkások világában élt, városi jeleneteket élt át. József Attila a lázadó: Nem oly becses az írhám, hogy felnőtt fejjel szótlanul kibírnám... Arany János a belenyugvó: nem pöröltem, félreálltam, letöröltem.

Egy közös talán: Mindkettőjüket nagyon szeretem!

2010. márc. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!