Elképzelhető, hogy az emberiség akár mennyit fejlődik soha nem lesz képes a csillagközi utazásra?
Figyelt kérdés
2015. júl. 25. 13:03
11/15 anonim válasza:
A Büdös életbe nem megy az ember sehova max a marsig, ami nem biztos, hogy nagy baj minek menne oda azt is szétbarmolni? Egy generációs út rengeteg rengeteg felfoghatatlanul sok pénzbe kerül, ami meg se térül egy 100 éves út alatt, egy ilyen utat azoknak kéne finanszírozniuk akik utaznak ami képtelenség, az ember szétbarmolja a földet visszarepülünk a kőkorszakba aztán lesz ám fejlődés ezerrel, ne gondolja senki a mai világban majd pont ezért fog összefogni az egész emberiség és nemzetek hogy ezt a nagylelkű és az emberiség fennmaradását szolgáló Projectbe beleszálljon.. Nagyobb az esély rá, hogy előbb egy nagyobb kihalási hullám fog elkezdődni és csak maroknyian maradnak akiknek az lesz a gondjuk mit egyenek nem hogy a csillagokhoz jussanak.. Ez lesz a nagy fejlődés szinte biztos.
12/15 anonim válasza:
Én inkább azt nem vágom, tegyük fel elindulnak az A centaurira 4 fényév, megvan a technológia egy ilyen úthoz (nincsen meg) de oké elindulnak a fénysebesség 10% al és odaérnek 100 év, és ha ott nincs semmi ami az emberi életre alkalmas, mert tévedtek még sincsen víz rajta meg belélegezhető oxigén, akkor irány tovább még ezer év utazás meg se kottyan.. Szerintem soha nem jut más naprendszerbe az ember még 1000 év múlva se mert ez nem olyan dolog mint régen egy repülő amit elképzelhetetlennek tartottak, hogy valaha is létezni fog.. Ez a teljesen ismeretlen,tehát nem elég a technológia hozzá, nem biztos hogy az van ott amit itt a földön gondolnak, és csak saját magukra számíthatnak nem beszélve arról hogy műszaki gigszer is lehet és a kommunikáció sem lenne zökkenő mentes.
13/15 anonim válasza:
"Bármilyen magas szintre emelkedjen a technika, a csillagközi expedíciónak rendkívül nagy lenne a kockázata. Járható út lehet azonban az automatikus űreszközök, drónok küldése, amelyeket földről irányított energiaforrások (lézerek) segítségével fel lehet annyira gyorsítani, hogy reális idő alatt elérjék a szomszédos csillagokat, és onnan küldjenek számunkra híradást a Proxima b világáról. A második Földnek elnevezett bolygóra történő utazásra viszont nincs reális esély, ez megmarad mindörökre a fikciók világában – hacsak nem szánunk hosszú évezredeket az útra, és nem szoktatjuk hozzá szervezetünknek a súlytalanság körülményeihez."
14/15 anonim válasza:
Fúziós rakéta nem jó , nem bír többet mint 1% fénysebesség, mert útközben összegyűjthetné az üzemanyagot és akàr màr holnap indulhatna , de nem 73 ezer év lenne az út , hanem csak 43ezer év tehát felesleges ezeken gondolkodni ..a Generációs hajóknak sincs értelme , mire odaér széthullik oké karban tartjàk 70ezer évig, meg ki tudja merre fejlődnek a hajón utazók , hiszen akik elindulnak max 40év és meghalnak , csak 1-2 pchiopata szülessen a hajon aztán borulhat az egész a földdel màr nem lesz kapcsolatuk tehàt büdös nagy a kockàzata annak hogy az valaha egyben odaérjen a Proximára a nem kevés idő alatt ..majdnem annyi idő alatt érne oda mint amikor az ősember lejött a fàról felfogni sem könnyű mennyi minden történhet egy ilyen hosszú út során.
15/15 anonim válasza:
Lehetne egy filmet csinàlni erről , hogy a generációs űrhajón utazó emberek és a földön élő akkori emberek 80ezer év múlva találkoznak.:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!