Ez most akkor alátámaszt (hat) ja a szimuláció-elméletet?
Tudjátok, virtuális valóság mátrix stb. nem fogom leírni hogy mi az, csupán az Őszinte véleményeteket kérem.
Facebook-link. Lehet valóság alapja akkor, vagy mást jelent? Ellenérvek?
Mindenekelőtt jól jönne valami forrás, mert egy ilyen képet fabrikálni bárki tudna bármilyen elmebetek kitalációról. Ez még csak vitaindítónak sem nevezhető.
Azt azért elmondhatjuk, hogy az abszolút nulla feletti hőmérsékleten a megfigyelt anyagi részecske vagy hullám helyének és a megfigyelés pontos időpontjának a pontossága egy adott méret alatt csak egymás rovására növelhető. Vagyis az elméletileg észlelhető világnak létezik olyan felbontású képe, amely már elmosódott. Ezt az állítást a Heisenberg-féle határozatlansági elvre támaszkodva lehet megkockáztatni.
Azon agyalni, hogy valóban létezik-e a világ körülöttünk, kicsit talán csábító, de teljesen reménytelen, és emiatt fölösleges agyfacsarás. Aki megmondja, hogy milyen érdemleges változás történhet egytrilliomod másodperc alatt, az megérdemli, hogy ezentúl azzal foglalkozzon, hogy ezeket a jelenségeket számolgassa. Mi addig is inkább verjünk a seggére egy jó csajnak és igyunk egy kupa sört, hogy azt szimuláljuk, hogy jól érezzük magunkat. :-)
"állítólag ez egy olyan facebook oldal ahova csak tényeket töltenek fel amik igazak"
:D
Szókratésztől a modern kognitív pszichológiáig rengetegen próbálkoztak már azzal, hogy megfogják a különbséget a valóság és annak észlelete között, a fizikusok meg csak tetézik a bajt a kvantált Univerzum mérésének problémáival. Szóval érdekelni engem is tudna a dolog, csak sosem fogok olyan embert találni, aki vagy bebizonyítani tudja az erről szóló állítását, vagy igazolhatná a saját elképzelésemet. Merthogy ez az egész úgy van, hogy tudja a rosseb. Mint az ősrobbanás. Nyugodtan kísérletezz elméleti megalapozással, logikai gyakorlatnak beválik, csak nehogy elkezdd túl komolyan venni a problémát. :-)
Te akkor most szó szerint értelmezel egy hasonlatot?
Megpróbáltál utánanézni az infó eredetének? Tudom, nem könnyű a magyar weben :) De itt egy angol link, amit lefordíttathatsz fordítóval.
Lényegében kvantumszintű "rángatózásokat" képesek mérni, de ez lerágott csont téma.
A "pixelt" nem úgy kell érteni, hogy ott van egy számítógépes on-off képkocka. :I Amúgy elég vacak a hasonlat is.
És első rosszul mondja, hogy négyszögletes v ilyesmi, bár a hozzáállást jól mondja.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!