Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi lehet ez? Orális fixáció?

Mi lehet ez? Orális fixáció?

Figyelt kérdés

Gondoltam, itt több sikerrel járhatok, mint a szexualitás kategóriában.

"Tünetek":


- állandóan a számon van a kezem

- fektetett nyolcasokat, vagy az ajkam mentén haladva

- szeretem akkor is, mikr nagyon puha a kezem és akkor is, mikor szárazabb

- egyszerűen nem bírom ki nélküle, automatikus

- szeretem mind ha "símogatja" mind akkor, amikor sérti a számat

- csókolózás nélkül nekem nem szex a szex

- én nem élvezem annyira, sőt.. ha engem orálisan kényeztetnek, viszont én annál inkább, mikor a páromat

- miközben írom ezeket a sorokat, aközben is, ha megállok, azonnal a számhoz teszem a kezemet

- Sokat szeretek beszélni, mégis régebben nagyon hallgatag voltam

- nem dohányzom, csak alkalmakkor iszom

- nem csak közvetlenül a számnál (ajkamnál) szeretem ezt csinálni, hanem a környező területen is.


Szerintetek ez lehet orális fixáció?

Mivel csak erről hallottam és tanultam is egy kicsikét, nem szeretném, hogy ezt az egy tanult dolgot ráhúzzam mindenre esetre, ami kicsit is hasonlít rá.


L



2015. máj. 25. 14:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Az első 18 hónapban a csecsemő első „örömforrása” a száj. Egyrészt a gyermek a szájával táplálkozik - és szopás közben érzi az anyamell melegét -, másrészt a ritmikusan szopó mozgás örömérzést kelt benne. Tehát a szexuális ösztöntörekvés, mint pótélvezet, az éhség kielégítésén túl a szopás élvezetében fedezhető fel. Ezt a szakaszt orális fázisnak nevezi Freud, ahol a száj az a szerv, amivel a gyermek benyomásokat akar szerezni és ezért mindent a szájába vesz, hogy megnyalja, szopogassa, mintegy „bekebelezze, felfalja” a világot. Ebben az „orális-bekebelezés fázisában” több személyiségvonás is kialakulhat fixáció (rögzülés) révén: pesszimizmus/optimizmus, bizalom/bizalmatlanság, függőség, hiszékenység. Az első fogak megjelenésével agresszív (szadista) impulzusok keletkeznek, melyek az „orális-szadisztikus fázisban” teljesednek ki. Itt a szexuális pótélvezet a harapásból és a rágásból származik, ebben a szakaszban alapozódik meg a verbális agresszió személyiségvonása. Az orális fázis legnagyobb konfliktusa az elválasztás, amikor az anya nem szoptatja tovább gyermekét. Fontos cél a bizalmon alapuló függőségi kapcsolat kialakítása, mely absztrakt szinten zajlik a világ megismerésének egyik legfontosabb módján, a táplálkozáson keresztül. Ha az orális fázis során felmerülő konfliktusok adekvátan oldódnak meg, a gyermek személyiségfejlődésére jellemző lesz a kölcsönösség a kapcsolatokban, az önbizalom és bizalom mások iránt. Amennyiben patológiás megoldások születnek (fixáció) ún. orális karakter alakulhat ki, amelynél jellemző lesz a szájhoz kapcsolódó tevékenységek preferenciája („orális vigasztalódások”: evés, ivás, dohányzás, ujjszopás, körömrágás stb.), mint a fokozott interperszonális érdeklődés, erős motiváltság mások szimpátiájának, közelségének elnyerésére, túlzott dependencia, követelődzés, pesszimizmusra vagy optimizmusra való beállítódási hajlam, és irigység.
2015. máj. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm, pontosan ezeket tanultam róla.

Néhány jele ennek rám is illik, de néhány nem. Ezért kérdőjeleztem meg a felvetésemet.

2015. máj. 31. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!