Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hány lába van a féllábú nyúlnak?

Hány lába van a féllábú nyúlnak?

Figyelt kérdés
Egyik barátnőm mondta, hogy az egyik matekóráján ezen vitatkoztak, és hát szöget ütött a fejembe, hogy vajon mennyi lehet. Kettő? Fél? Ők, ha jól tudom, nem jutottak dűlőre. A válaszokat, ha meg is indokolnátok, azt megköszönném. :)

2015. ápr. 26. 09:41
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
A fél lábú nyúlnak fél lába van. Alapvetően 4. De ennek a szerencsétlennek ezek szerint hiányzik 3 és fél lába. Mert az nem szerepelt a kérdésben, hogy hány fél lába van. Ezek szerint 1darab fél lába van. Az összesen - ha jól számolok - 1xfél láb, vagyis 1 fél láb. :)
2015. ápr. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Vree ***** válasza:
95%
A féllábú azt jelenti, hogy 1 lába hiányzik - nem azt, hogy az egyik lába 1/2-e hiányzik, sem azt, hogy az összes lába számának az 1/2-e hiányzik. Ez nyelvtan, nem matek kérdés. :D
2015. ápr. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mivel magyarunk nincs (egyetem, elemi matek, tanároknak), ezért ezen kerülhetett csak elő. Én azt mondtam volna rá, hogy 2, de akkor ezek szerint 3-nak kell lennie. Köszönöm a válaszokat, feldobta a napomat! :D
2015. ápr. 26. 11:49
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kettőnél több lábú élőlényekre eleve nem mondjuk, hogy "féllábú", ha már valaki a nyelvtant hozta elő. Féllábú azt jelenti, hogy csak egy lába van a kettő helyett. Mondhatjuk emberre, madárra, (mi van még kétlábú?), de nyúlra értelmetlen, ahogy lóra vagy macskára is.
2015. ápr. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!