Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Megtudjuk-e növelni valamivel...

Göncöl Gábor kérdése:

Megtudjuk-e növelni valamivel az agyunk kapacitását? Nagyon sokat gondolkodtam hogy mégis hogyan de nem tudom így sem!

Figyelt kérdés

De ha igenis hogyan. Láttam a Lucy nevezetű filmet amiben megmutatják az elképzelhető változásokat. Az agyunk 10%-a a gondolkodást funkcionálja vagy csak az egész agy maga a 10%? Azaz a gondolkodás és a szervezet és minden ami bennünk van ebből a 10%-ból van vagy az agy 100%-ából?

Vannak állítólag szerek amivel kitudjuk bővíteni agyunkat és ezzel fejleszteni. Hatékonyak? Ha megemelnénk agyunk kapacitását valószínűleg mi történhet? Tényleg a környezet változtatására lennénk képesek? Ha működnek a szerek mit tesznek? Vannak egyátalán ilyen szerek?



2015. ápr. 7. 19:32
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Az agysejtek olyanok, mint egy állatcsorda. A csorda hatékonysága ponosan olyan, mint a leggyengébb egyedé. Tehát csak a legcsenevészebb tag sebességével tud haladni. Az agysejteket az alkohol pusztítja, pont, mint a csordát a ragadozó. Először mindig a leggyengébb láncszem esik ki (azt a legkönnyebb elkapni a ragadozónak), ezzel növelve a csorda hatékonyságát. Minél többet piázol, annál inkább kiesnek a haszontalan agysejtek, amik csak hátráltatják a többit. Tehát okosabb leszel.
2015. ápr. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Vree ***** válasza:
100%

Ez egy film. Egy mese.

Nem a valóság.


Ha elhiszed, akkor valóban rászorulsz az agynövelésre. :p


Az, hogy az agy 10%-át használjuk, egy mítosz, szóbeszéd. Az agy 100%-t használjuk; valójában az ember 1 nap leforgása alatt ki is használja nagyjából az összes funkciót.


A pszí-erő, azaz hogy az agyaddal dolokat mozgathatsz, stb. megint csak egy mese.

2015. ápr. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
66%

Gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás.


Logikai feladatok, többfelé figyelés, gondolkodás (pl összetett útvonaltervezés emlékezetből térkép alapján), memória gyakorlatok mind-mind fejlesztik az agyadat.


Az összes többi mítosz hülyeség. Ha pedig az agyad 10%-át használod ki összesen, akkor ajánlom az ezotériát, mert ott sokan vannak, akik alulról karcolják egy átlag ember 10%-os agykapacitását :P

2015. ápr. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az agykontrollal elvileg elérhető valamelyest javulás, de engem nem nagyon sikerült meggyőzniük a 4 előadásuk alatt.
2015. ápr. 8. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!