Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy 110x55 cm alapterületű...

Egy 110x55 cm alapterületű akváriumnak milyen magasnak kell lennie ahhoz, hogy 250 literes legyen?

Figyelt kérdés
Az oldalfalak milyen magasak legyenek ahoz, hogy teljesen megtöltve 250 liter víz férjen bele? köszi
2015. ápr. 6. 23:28
 1/8 2xSü ***** válasza:

250 l = 250 dm³ = 250 * 1000 cm³


Téglalap térfogata: V = a*b*c = alapterület * magasság

2015. ápr. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
és akkor mennyi az annyi? :)
2015. ápr. 6. 23:38
 3/8 anonim ***** válasza:

1l=1dm^3! 1 dm^3=1000cm^3


110*55*x=250 000


250k/6050=x~41cm

2015. ápr. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi :)
2015. ápr. 6. 23:43
 5/8 2xSü ***** válasza:
#3: Szerintem nem vicces megoldani valakinek a házi feladatát. Akkor lehet, hogy meglesz a házija, csak év végén bukik meg esetleg. Mert ha megoldod, csak bemásolja a füzetbe, anélkül, hogy el kellene gondolkodnia rajta. Ha meg nem házi feladat, akkor ebből ki kell tudnia számolni. Három szám összeszorzása csak nem okoz gondot…
2015. ápr. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

legalább meglesz neki

én se csináltam sose házit, doga előtt azért jók lettek volna a megoldások :/

2015. ápr. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6. köszi a választ. :)


5. miről beszélsz? fingod sincs, mihez kell nekem, egyáltalán nem házi... ne dumálj bele ha kérhetem, ha azt se tudod, mire kell. köszi

2015. ápr. 7. 00:00
 8/8 2xSü ***** válasza:

#6: Oké, ez is egy álláspont, csak az a baj, hogy ezzel nem segítesz neki, hanem ártasz neki. A házi feladattal nekem is meggyűlt a bajom. De legalább kénytelen voltam elővenni. Ha akkor lett volna internet, lehet, hogy én is használtam volna erre, sőt még az is lehet, hogy hasonlóan vérmes kommentet írtam volna, mint a kérdező. De biztos vagyok benne, hogy sokkal rosszabbul jártam volna, hiszen egy feleletnél, dolgozatnál ugye már nem lehet internetet használni, és ott sokkal kevésbé lettem volna képben, mint úgy, hogy kénytelen voltam belenézni a könyvbe, csakhogy megcsináljam a házim. A tanár sem hülye, tudja, hogy ha valaki rendesen megcsinálja szépen a házi feladatot, és utána felelés, dolgozat során nem tud semmit, akkor tudni fogja, hogy a tanuló megpróbálja átverni, ami megint csak nem javít mondjuk az érdemjegyén, hanem éppen ellenkezőleg. Aki anno megcsinálta volna helyettem a házimat, annak örültem volna, de hosszútávon többet ártott volna nekem, mint amennyit segített volna.


Oké, egy bonyolult feladatnál még csak-csak oké a dolog. De itt nem egy csonka kúppal metszett ellipszoid térfogatát kellett kiszámolni, nem logaritmust, integrált, vagy mátrix determinánst kell kiszámolni, csak a legprimitívebb térfogatszámítást kell használni, sőt csak a szorzást kellene ismerni, a téglatest térfogatának, felszínének kiszámítási módjára pusztán a másodikos matek tudás elegendő kellene, hogy legyen. Én megkönnyítettem a dolgát azzal, hogy átváltottam a litert cm³-be, és még a téglatest térfogatának képletéti is felírtam. A többi rész önálló megoldása azért csak elvárható lenne, még egy 7 éves gyerektől is. Oké, hogy a matematika jelentős részét az ember nem használja hétköznap, mert alapvetően nem ez a matematika oktatás célja, csak az, hogy megtanítson logikusan gondolkodni, problémát megoldani. Ha valakinek ez nem megy, hát jó, segítsünk neki. De ezt – téglatest térfogatának, felszínének kiszámítását – még történetesen hétköznap is használja az ember, ennyit csak tudnia kell valakinek.


#7: Két eset lehetséges, és egyik esetében sem indokolt az indulatod. Ha most tanulod a térfogatszámítást, akkor ennyit meg kellene, hogy oldj magadtól. Ha ezt nem tudod megérteni, használni magadtól, akkor később még nagyobb problémáid lesznek a matekkal. Ha viszont idősebb vagy, és ennyi nem maradt meg a matekból benned, akkor meg kérd vissza az iskolapénzt, mert téged nagyon csúnyán átvertek. :-)

2015. ápr. 7. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!