Az IQ növelhető, vagy állandó?
Rejtvény,fejtörők,IQ tesztek,logikai játékok fejleszthetik.
Van egy könyvem,ami 10% növekedést ígér,bár nem azért vettem meg,,hanem,mert nagyon jól elmagyarázza,a logikáját a feladat típusoknak.
Nekem hasznos volt.
Szerintem bármilyen képesség fejleszthető,ez is,ha elég időt szánsz rá.
Azért, kérdező, ne értsd félre itt a válaszokat. Tehát az, hogy növekszik az IQ az életkor előrehaladtával (20-on valahány éves korig), az nem azt jelenti, hogy veszel egy könyvet, ami 10%-os növekedést ígér ,és elkezded "gyúrni" az IQ-dat. Ez nem olyan mint a testépítés! :D
Szerintem amire a válaszolók gondoltak, az a kognitív képességek fejlődése, ami olyan folyamat, hogy részben magától történik, részben pedig a környezeted van rá hatással (pl. neveltetés, iskolázottság, környezet, más behatások). De ezt nagyobb ívű dolognak kell elképzelni, nem úgy megy, hogy 2 hét alatt megoldasz 800 fejtörő feladványt és "izmos lesz az IQ-d", és nem lesz izomláz sem a fejedben!
Egyébként pedig teljesen felesleges is ezen gondolkodni, mert annyi a feladatmegoldó-képességed értéke, amennyi. Nem bírod befolyásolni. A legtöbb embernek egyébként 100 körül van, ami az átlagot jelenti. Mindig van pár, akinek átlag feletti, és pár, akinek átlag alatti. De ez a mindennapi életben nem jelent semmi különöset, észre se veszed a mindennapi érintkezés során azt az embert, akinek pl. 110-es az IQ-ja, de azt sem, akinek 90-es. Az ilyen dolgok csak akkor ütköznek ki, ha valamilyen gondolkodási műveletet kell megoldani. A 110-es hamar megoldja, a 90-es kicsit lassabban. De ha csak szimplán dumálsz velük egy filmről vagy a fociról, akkor semmi különbséget nem fogsz észrevenni! Az is lehet, hogy a 90-es jobb tanuló, mint a 110-es, mert lehet, hogy a 90-es szorgalmas és hajt, a 110-es pedig lusta disznó. Úgyhogy igazából tök mindegy, kinek mennyi az IQ-ja (akkor van igazából jelentősége, ha valaki szellemi fogyatékos és túl alacsony neki, 70 alatt van).
Soha nem voltam jó az iq tesztekben, ahol egy adott mintát kell felismerni, általánosban "meg is mondták", hogy akinek nem mennek a számok (sorozatokban kellett felismerni szabályszerűségeket, és akkor szerintük ez alapján jó vagy rossz volt valakinek a matematikai képessége), az ne menjen pénztárosnak... Értitek pénztárosnak...
Aztán végül is csak gépészmérnökin vagyok, nem is akármilyen átlaggal. Akkor most ki az intelligens?
Mi az IQ? Mire jó? Tényleg okosabb, értelmesebb vagyok, vagy csak egy tesztet tudok jobban megoldani?
Egy bizonyos szint felett szerintem nincs jelentősége, az ember értelmességét sok más is befolyásolja, adja meg.
Az adott szint alatti emberek sok más problémával is küzdenek, az alacsony IQ csak 'mellékhatás'. (szerintem)
"csak a saját véleményem de szerintem valamilyen mértékben növelhető.nekem legalábbis javult a matematikai készségem mióta a munkámból kifolyólag számokkal dolgozom."
Az a baj ezzel, hogy keveritek-kavarjátok a dolgokat. Az természetes, hogy ha a munkádból kifolyólag számokkal dolgozol, javul a matematikai készséged (ami azt jelenti, hogy könnyebben számolsz pl. fejben stb.). De ez nem azt jelenti, hogy az IQ-d nőtt. Az embernek vannak mindenféle készségei, amiket lehet fejleszteni, ha sokat csinálod azt. De az IQ az más...
A másik pedig, hogy sokan azt hiszik, hogy a neten lévő kamu IQ tesztek azok igaziak. Kitöltöd a neten, rámész az eredményre, és kiadja, hogy 125 az IQ-d. Na ez egy nagy hülyeség. Az IQ méréseket ugyanis pszichológusok végzik speciális teszt segítségével és csak ők tudják kitölteni. Ha kíváncsi vagy, mennyi az intelligencia-hányadosod, akkor keress fel egy ezzel foglalkozó pszichológust. A neten lévő dolgok azok csak parasztvakításnak valók.
És igen, az is igaz, hogy tök mindegy, kinek mennyi az IQ-ja. Egy normális, átlag szint felett ez semmit nem jelent a hétköznapokban, hogy valakinek mondjuk 100-as vagy 105-ös. Ezt leírtam fentebb is.
Ha mondjuk egy 105-ös IQ-val rendelkező ember nem tanult soha matematikát vagy rossz tanára volt stb., akkor egy 100-as, aki pénztáros, jobban tud fejben számolni. De ettől függetlenül a 105-ösnek lehet nagyobb az IQ-ja.
Az IQ nem megtanult dolgokat jelent, hanem a problémamegoldó képességet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!