Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyiknek van a...

I.B.T. kérdése:

Szerintetek melyiknek van a legnagyobb esélye a fejlődésre/előrelépésre a következő századfordulóig?

Figyelt kérdés

Biológia, fizika, számítástechnika, hadipar?

Véleményetek szerint az előbb felsoroltak közül melyik "ága" amire ráfeküdnénk?



2015. márc. 16. 20:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem bármerre is kezdődik egy nagyobb fejlődés, az magával fogja vonni a többit is. A legnagyobb fejlődési lehetőséget az emberekben látom. Ha egyre több ember engedheti meg magának, hogy gondolkodjon, ingyen jusson végtelen sok információhoz, közvetlen kapcsolatban álljon az összes többi emberrel, akkor ez együttesen egy olyan táptalajt tud biztosítani az új ötleteknek, amelyek beindíthatják a fejlődést. Ez alapján lehetne a számítástechnikát kiemelni, de az összefügg a fizikával, talán a biológiával is össze fogják kapcsolni, és eleve a számítástechnikát azért találták ki, mert szükség volt rá a hadiparban.


Szerintem még nem állunk a tudatosságnak olyan szintjén, hogy biztosnak mondható utat rajzoljunk fel, hogy mi lesz az az első új összeköttetés, ami létrejön és elindítja további összeköttetések létrejöttét. Ennél jóval egyszerűbb lenne megmondani azt, hogy milyen lesz a végeredmény. Persze az is nagyon nehéz, csak ezt a példát arra mondom, hogy milyen bonyolult dologra is kérdeztél rá. Sokféle úton lehet eljutni egy pontig. Könnyebb az ismert adatokból azt megmondani, hogy hova fogunk menni, mint azt, hogy hogyan. És pl. hiába tudjuk, hogy hol vagyunk és azt, hogy mi a végcélunk és azt is, hogy mi a legrövidebb oda vezető út, mert még ebben az esetben sem tudjuk biztosra megmondani, hogy a valóságban melyik útvonalon fogunk menni, mivel az rajtunk kívülálló okoktól is függhet, tipikusan olyanoktól, amelyekkel előzetesen nem számoltunk.


Az is lehet, hogy ezek az új összeköttetések nem nagy ugrásokban jönnek létre, és minden ilyen összeköttetés először megszilárdul, vagyis sok szálon kötődik össze a régi ismeretekkel, nem csak az eredeti szálon, aminek eredményeképpen létrejött. De az is lehet, hogy egy nagy ugrással jön létre egy új összeköttetés, amit valami nagyon új dolgot fog adott esetben jelenteni, pl. olyan valamit, ami egyik felsorolt kategóriában sincs, vagy mondjuk nem csak egyben van jelen.

2015. márc. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljesen értem, hogy ebbe a felsorolásba miért vetted bele a hadiipart. Ha a hadiiparban történik valami fejlesztés annak valamelyik tudományhoz van köze lásd internet-számítástechnika, atombomba-fizika, biofegyverek-biológia.
2015. márc. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

Azt amelyiket legkevésbé fogják meg a törvények. Pl Biológiai kutatásokra egy csomó szabály van.

Fizikából elmentünk elméleti síkra, mert amit meg tudunk mérni, meg tudunk vizsgálni azt már megmértük, megvizsgáltuk. Nem mondom, hogy lehetetlen a fejlődése, de már csak nagyon-nagyon okos emberek foglalkozhatnak vele.


Szerintem egyértelműen az informatika a győztes. Rengetegen foglalkoznak vele, rengeteg új mérnök, informatikus végez egyetemen, és nem utolsó sorban, rengeteg pénz van benne

2015. márc. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Mind. Egyszerre.


Bővebben: A hadiipar folyamatosan fejlődik, arra mindig szükség van. Ha a hadiipar fejlődik, azzal fejlődik a fizika és a biológia. Sok fegyverterv biológián és fizikán alapul. Pl.: olyan szem, amivel látsz a sötétben. Készül ám :)


Számítástechnika is ott van a hadiiparnál, mert a háborúk 1/4-ede már most is kiberháború = számítástechnika


ÉS hangsúlyozom nem vagyok AW búzi

2015. máj. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Talán mind egyszerre. Szerintem az űrkutatás lesz az egyik mozgatórugó.
2015. jún. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!