Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A gyufaméregről leszedett...

A gyufaméregről leszedett anyag (ha porráőröljük) mennyire ütésérzékeny?

Figyelt kérdés

Az ugye manapság már nem foszfor hanem kclo3 meg még nem tudom mik keveréke. De ha súrlódásérzékeny akkor ütésérzékeny is?

És még egy: gyutacsba mennyire lenne jó?

Még nem tudtam kipróbálni azért kérdezem.



#primer #pirotechnika #gyufa #ütésérzékeny
2015. jan. 19. 20:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

De, van benne foszfor, csak nem fehér, hanem vörösfoszfor.

[link]


Ebben a formájában szerintem nem ütésérzékeny.

De nagyon tűzveszélyes, égett már le azért ház, mert valaki a gyufafejekről lekapargatta a "mérget" és véletlenül begyulladt.

2015. jan. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
ütésérzékeny és robban,de gyutacsba nem elég jó,sem tölténybe sem robbanóanyaghoz,mivel alacsony a hőfoka ezekhez,és nem brizáns,nem szúróláng,amúgy ne kísérletezz ilyennel,mert ha nem értesz hozzá baleset érhet és egy életen át bánhatod
2015. jan. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A tiszta kálium-klorát ütésérzékeny, de csapj rá egy gyufafejre kalapáccsal, nem robban fel.
2015. jan. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
kapard le,csomagold be alufóliába,tedd egy üllőre és csapj rá kalapáccsal,négy db gyufa elég bele,majd meglátod,hogy robban,védőszemüveg kötelező
2015. jan. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Wadmalac ***** válasza:

Do not do it at home:

Gyerekkoromban szórakoztunk azzal, hogy két csavart összefogtunk egy csavaranyával úgy, hogy a két csavarorsó vége közt az anyát feltöltöttük lekapart gyufaméreggel, összehúztuk és falhoz vágtuk.

Az M12-es csavarokat úgy szétlőtte, hogy általában csak azt az oldalt találtuk meg, ami a fal felé volt. És volt, hogy az az oldal törte a téglát a falban, szóval a másik csavar egy puskagolyó sebességével távozhatott, méghozzá akármerre, ahogy éppen állt.

Elég életveszélyes játék volt.


Na ez alapján állíthatom, hogy a gyufaméreg igenis robban ütődésre.

2015. jan. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
meg tutolakat kulcs és szög zsinóron és falhoz csapni a szög felével,DE HA NÉGYNÉL TÖBB VAN BENNE,,AKKOR SZÉTVÁGJA,ROBBANTJA A KULCSOT,ÉS REPÜLNEK A REPESZEK,NEM AJÁNLOM SENKINEK,MERT AKÁR SZEMBE,AKÁR NYAKI VERŐÉRBE IS REPÜLHET A REPESZ,ÉS EZT SENKI NEM AKARJA MAGÁNAK AZT HISZEM.
2015. jan. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

Arról a csavaros robbantásról én is hallottam egyszer ki akarom próbálni.

Egyébként ha rakok a méreghez egy kevés ként akkor érzékenyebb/jobb lesz?

2015. jan. 20. 16:41
 8/14 anonim ***** válasza:
úgy látszik mindenáron sérülést akarsz magadnak,jelentkezz ilyen suliba,ott robbantgathatsz,hidd el még a s.aros petárda is olyat üt a kézben tartva,pedig csak két ujjal tartottam...hogy mintha egy öt kilós kalapáccsal vágtak volna rá,azt hittem ott fsom össze magam,pedig csak papír,feltuningoltam a flobert pisztoly lőszert puskaporral,szétdobta a hüvelyt és az ujjamba fúródott egy repesz,kevertem puskaport,persze cigiztem közben,felgyulladt,még jó,hogy nem volt lefojtva,úgy hogy inkább hagyd a francba,mert megsérülhetsz,ez nem gyerekjáték,itt hamar repülnek végtagok,folyik ki szem,stb
2015. jan. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

én flash porokkal is szórakozom meg lőport is csináltam

tudom hogy veszélyes. velem még nem történt baleset max kellemetlen amikor a robbantástól majd megsüketülök.

csak azért gondoltam, mert gyutacsnak szerettem volna használbi egyszerűség szempontjából.

2015. jan. 20. 20:46
 10/14 anonim ***** válasza:
nitrálj higanyt,az jó mindenhez
2015. jan. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!