Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Úgy tudom hogy van egy olyan...

Úgy tudom hogy van egy olyan kémiai anyag amitől átlátszóvá válik a papír. Ez után ha megszáradt semmi nyoma nem lesz mi ez az anyag? És hogy szerezhetem be?

Figyelt kérdés
2014. nov. 22. 12:58
 1/5 2xSü ***** válasza:
Van egy erős sejtésem, hogy rosszul tudod. A papír elég összetett anyag, a fényvisszaverő képességét és annak paramétereit rengeteg tényező határozza meg, nem hiszem, hogy egy egyszerű folyadék, kezelés átlátszóvá tudná tenni. Lehet, hogy van olyan speciális anyagból készült papírszerű anyag, ami ilyenre képes, de én ilyenről nem hallottam, és biztos, hogy nem hétköznapi papírról van szó.
2014. nov. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kénsav hatására ÁTTETSZŐ lesz a papír - így készül a pauszpapír, de azért azt átlátszónak nem nevezném.


Egyébként jobban jársz, ha veszel a boltban pauszpapírt egyszerűen :)

2014. nov. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tehát igen nem átlátszó hanem át tetszővé válik tőle ez egy valamilyen kémiai folyadék azt tudom egyszerűen egy vattával felviszed a lapra és még meg nem szárad ez az anyag addig áttetsző ez az anyag hamar megszárad vagy elillan azt nem tudom egy ilyen varázslós filmszrü dologban volt hogy xy dolgot hogy csinálnak...
2014. nov. 22. 13:42
 4/5 A kérdező kommentje:
Jah és miután felviszed rá nem marad neki semmmi nyoma elvileg.
2014. nov. 22. 13:43
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez az anyag az olaj (lehet sima étolaj), de az nehezen/alig szárad meg.
2014. nov. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!