Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy Földönkívüli civilizáció...

Egy Földönkívüli civilizáció lehetne egyáltalán kapásból gonosz és pusztító szándékú?

Figyelt kérdés

a kérdés csak feltételezés, ha a hivatalos verziót nézzük miszerint még nem találkoztunk idegenekkel ( vagy csak egy eddig ismeretlenekkel nem) jöhetnének ide kapásból olyan szándékkal hogy elpusztítsák a bolygót és kiírtsanak minket?

lehet csak a filmes klisékből jött le ez a kép hogy vannak a jók meg a gonoszak, de ha pl. egy hozzánk hasonló fejlettségű faj lenne nekik nem érdekük megismerni, jó viszonyt kialakítani másokkal alapvetően?


2014. szept. 1. 03:18
1 2
 1/18 Wadmalac ***** válasza:
100%

Szerintem pozitív és negatív eredmény ugyanúgy esélyes. És ehhez nem kell gonosznak lenniük, csak simán a saját érdeküket helyezni első sorba. Mi is általában azt tesszük.

Te gonosznak érzed magad, ha kiirtasz egy hangyabolyt ott, ahová telepedni szándékozol?

2014. szept. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem hiszem. Legalábbis kétlem, hogy jobbak vagy gonoszabbak lehetnének, mint az ember. De mi lenne olyan különleges a Földben, amire egy univerzumot átszelni képes civilizációnak 7 milliárd, bizonyára számukra életükben is nagyon érdekes áldozat árán is szüksége van?


A hozzánk hasonló technikai fejlettség (mivel a biológiai fejlettség faji szinten nem értelmezett) pedig még nem jelenti azt, hogy ne lenne érdemes megismerniük. Bizonyára nekik is van rengeteg nyitott tudományos kérdésük a szülőbolygójukon kívül kialakult életről, sőt, civilizációkról, amihez nem árt, ha életben hagynak.

2014. szept. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
A josag es a gonoszsag emberi fogalmak. Meg a Foldon sem ugyanugy ertelmezi ezeket a fogalmakat mindenki, akkor szerinted egy teljesen mas gyokerekkel rendelkezo faj ugyanugy fogja ertelmezni ezeket?
2014. szept. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

A jóság és gonoszság kétélű dolog.

Gonosz-e az a rovartanász, aki nem ártani akarás, hanem a megismerés szándékával önt olvadt alumíniumot a hangyabolyba?

.

"...egy hozzánk hasonló fejlettségű faj lenne nekik nem érdekük megismerni, jó viszonyt kialakítani másokkal alapvetően?"

Az emberiség, mint olyan, egyazon faj, mégsem törekszik az általános jóviszony kiépítésére egymásközt. Miért is lehetne ez elvárható egy idegen népségtől?

2014. szept. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Wadmalac ***** válasza:

Egyáltalán, miért lenne univerzális elvárás egy értelmes fajtól az etika? És miért is terjedne ki más fajokra is?

Egy olyan idegen intelligencia, akiknek mi vagyunk az első, nagyobb eséllyel lenne pozitív felénk, mint egy olyan, aki már sok más fajt ismer. Abban kiindulhatunk magunkból, hogy nagy eséllyel jelentős óvatossággal és bizalmatlansággal, de főként tudományos kíváncsiság lenne a kapcsolatfelvétel fő mozgatórugója.

Persze ezt is erősen befolyásolja a két faj közti fejlettségi eltérés mértéke. Egy hozzánk abszolút pozitívan viszonyuló idegen faj behatása is lehet katasztrofálisan romboló.

2014. szept. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Azt gondolom hogy ha egy faj eljut a technika egy olyan fejlettségi szintjére hogy csillagközi utazásra képes akkor az értelmi szintjének is olyannak kell lennie hogy ne egyből pusztítson, hanem ha egy faj arra érdemes akkor együttműködjön vele.

Ezzel nem azt akarom mondani hogy mi erre érdemesek lennénk.

2014. szept. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Magunkból kiindulva Digo válasza hibás. A történelem során háborúban használták a legfejlettebb technikát és háborúban fejlesztettek leggyorsabban.


Feltételezhetjük, hogy az idegen fajnál is így lehet és pusztítás céljából haladnak tovább.


Ezek csak feltételezések, előfordulhat, hogy túlléptek már ezen és csak akkor pusztítanak, ha a szemszögükből feltétlen szükséges.

2014. szept. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Wadmalac ***** válasza:

"ne egyből pusztítson, hanem ha egy faj arra érdemes akkor együttműködjön vele"

Ezért mondom, hogy nem feltétlenül gonosz, csupán önös szándék is lehet irányadó egy magasan fejlett fajnál, melynek erkölcsi normái ránk már csak korlátozottan terjednek ki.

Végülis az együttműködés egyik módja az is, amit a méhész csinál a méhekkel, és ezzel még nem is durva példát választottam.

2014. szept. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Ez természetesen attól is függ, hogy magát az expedíciót miért indították el; Cortez és a konkvisztádorok Eldorádót akarták megtalálni, bizonyos fokig meg is találták, és kipusztították a lakosságot (mivel szükség volt az aranyra). Mivel az aztékok nem ismerték a lovat, azt hitték a spanyolokról, hogy valamiféle istenségek, akik külön tudnak válni a testüktől, és ha szükséges, egybe is tudnak olvadni, ezzel gyorsabban tudnak közlekedni. Az ő szemükben idegenek voltak a spanyolok, mégis kiírtották őket.


De mondhatnánk példának a telepeseket is; egy ideig békében éltek az őslakosokkal, aztán mikor érdekük úgy kívánta, üldözték és lemészárolták őket.


A gonosz idegenek bemutatása a filmekben pont erre apellál; egy fejlettebb faj valószínűleg gyarmatositási vagy kizsákmányolási szándékkal kezd bele egy nagyobb útba, és nem azért, hogy az "alsóbberendű fajt" tanítsa, eltartssa, stb. Ettől függetlenül elképzelhető az is, hogy egy sokkal fejlettebb faj akár békés szándékkal is közeledhet, de ennek kevesebb esélyét látom.

2014. szept. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Wadmalac ***** válasza:

Akármennyi hülyeségébe bele lehet kötni, a Falling Skies sorozat elég szépen belemerül ebbe a témába. Idejön egy idegen faj, azzal kezd, hogy legyalul minket meg rabszolgásít, mindezt azért, mert saját faját védendő egy másik, még rosszabb faj ellen kíván védvonalat építeni. Plusz érkezik egy ő ellenük harcoló faj, aki azonnal, mint szövetségesünk, segítőnk lép be, aztán meg kiderül, hogy ők sem olyan fene önzetlenek.

Egy sorozatban egy kicsit tömény és irreális ennyi ármánykodó idegen, de abból a szempontból elgondolkodtató, mennyire nézőponton múlik, ki az ellenség, ki a barát.

2014. szept. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!