Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerinted érdemien megcáfolták...

Szerinted érdemien megcáfolták már a finnugor elmélet?

Figyelt kérdés
2010. jan. 16. 19:26
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
24%
igen van róla pár írás, de ezek mind sűlyesztőbe kerültek...persze finnugor elémet, meg mi volt előbb? a sütemény vagy a sütő? persze hogy a sütemény...ennyi állatot egy csomóra...nem bántam meg, hogy nem ezek közé kerültem...
2010. jan. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem igen. Legalábbis, igen csak sántít, és több sebből vérzik...
2010. jan. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
66%
Mit értesz "finnugor elméleten"? Ha azt, hogy a magyar nyelv finnugor nyelv, finnugor eredetű, és a rokonai a finn, észt, morvdvin és a többi, akkor azt nem cáfolta meg senki, teljesen be van bizonyítva.
2010. jan. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
70%
én arról tudok, hogy a magyar-japán kapcsolat is be van bizonyítva dr. Kazár Lajos által, de nem vagyok benne biztos, hogy ez kizárja a finnugort. valszeg nem zárja ki.
2010. jan. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
66%

20:39


Nem zárja ki, de nincs bebizonyítva :)))


Eredetileg (a XIX. században) volt egy elmélet, hogy az urál-altáji nyelvcsaládból származnak az altáji nyelvek és az uráli nyelvek. A finnugor nyelvek uráli nyelvek, a japán altáji nyelv(nek számított ekkor). Ez megalapozott egy távoli magyar-japán nyelvrokonságot. Csakhogy később az uráli és altáji nyelvcsaládot elkülönítették, és a japán az altájihoz lett kapcsolva, a magyar az urálihoz. Kazáron kívül senki sem kapcsolja a japánt az urálihoz, álláspontja nem elfogadott a többi nyelvész körében. Bár kétségtelen, hogy Kazár legalább tényleg nyelvész, míg a legtöbb antifinnugrista teljesen dilettáns. Egyébként a japán nyelv eredete nyitott kérdés, sokak szerint a japán teljesen elszigetelt nyelv, vagy a koreaival együtt külön kategória.

2010. jan. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
73%

Aki kétségbe vonja a finn-ugor rokonságát a magyar nyelvnek, az csak nézze meg a közeli rokonaink, pl a mantyk és a hansik nyelvét. Ők így számolnak, a hasonlóság szerintem megdöbbentő:


[link]


[link]

2010. jan. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
66%
én írtam Kazárt. Nem ismerem a XIX. századi elméleteket,de ő a XX. század második felében volt gyakorló nyelvész. Tulajdonképpen a nyelvészethez sem értek igazán, csak leírtam, amit tudok. Kazárról is teljesen más úton szereztem tudomást. Itt írnak róla: [link]
2010. jan. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
36%
Több uralkodó és hatalom (pl.: Napóleon, Mária Terézia, a kommunisták) úgy akarták szétzúzni a magyarságot, hogy a magyar emberek hazaszeretetét próbálták megtámadni. Erre találták ki ezt a finnugor elméletet (vagyis én ezt hallottam). Ez természetesen kultúrával és mitológiával is együtt jár, így ez pont kapóra jött, mivel a finn mondákban nincs valami sok hős. Ráadásul az a tény, hogy egy nemzet nincs tisztában múltjával, rettenetesen sebezhetővé teszi a nemzethez tartozókat.
2010. jan. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

,,Több uralkodó és hatalom (pl.: Napóleon, Mária Terézia, a kommunisták) úgy akarták szétzúzni a magyarságot, hogy a magyar emberek hazaszeretetét próbálták megtámadni. Erre találták ki ezt a finnugor elméletet (vagyis én ezt hallottam). Ez természetesen kultúrával és mitológiával is együtt jár, így ez pont kapóra jött, mivel a finn mondákban nincs valami sok hős. Ráadásul az a tény, hogy egy nemzet nincs tisztában múltjával, rettenetesen sebezhetővé teszi a nemzethez tartozókat."


A finnugorizmus mit csorbított a hazaszeretetünkön? Szerintem te ezt nem a hazaszeretetre (patriotizmus), hanem a nép szeretetére értetted

Ha egy nép mögött fényes múlt áll büszke lehet egykori dicsőségére, de szégyenlheti is, hogy elpazarolta örökségét. Ha egy nép mögött nem áll fényes múlt, akkor arra lehet büszke, hogy honnan sikerült felkapaszkodnia oda, ahol most van. A Finneknek, és az Óbi ugoroknak gyönyörű hősénekeik vannak (pl.:kalevala, stb.).

Az, ha egy nép hamis identitástudatot vall, nem feltétlenül teszi sebezhetővé. Nézd pl. a románokat. Ott a népkultúra része a valódi megrendelésre koholt dákóromán kontinuitás.

2010. jan. 22. 19:02
 10/28 A kérdező kommentje:
De nálunk nincsen hamis identitástudat
2010. jan. 22. 19:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!