Mégis lehet gyorsabb valami a fénysebességnél?
Tegyük fel, hogyha 2 elemlámpát egymással ellentétes irányba tartok a két kezemben, akkor ugye mindkettő fénye fénysebességgel távolodik a kezdőponttól, tehát az elemlámpától. Mondjuk, hogy sikerül teljesen egyszerre bekapcsolnom őket. Akkor, ha a bal kezemben lévő lámpa fényének a végére sikerül rögzítenem egy harmadik elemlámpát, bekapcsolom és a kezdőpont felé irányítom a fényét, akkor annak a fénye sosem fogja utólérni a jobb kezemben lévő lámpa fényének a végét. Más szóval, a bal fénnyaláb végéről nézve a jobb fénnyaláb vége a fénysebesség 2x-szeresével fog haladni, ami gyorsabb a fénysebességnél. Pontosan 2 szerese.
Kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is.
Abban tévedsz, hogy egy fény végére nem tudsz rögzíteni egy tárgyat - vagyis a tárgyad soha nem lesz olyan gyors, mint a fény.
Innen kezdve pedig a 3. lámpád éppen úgy fénysebességűnek fogja látni mindhárom sugarat (a sajátját is), mint az összes többi lámpa.
Időnként megjelenik itt egy-egy ember, aki megpróbálja klasszikus fizikával magyarázni a relativitást... nem fog menni. A tudósoknak se ment annak idején - ezért született meg a relativitáselmélet.
igazuk van az előttem szólóknak
Kérdezőnek, erre van egy könnyebben érthető kérdés, ha a fénynél gyorsabb valamit akarsz kérdezni.
Ez a példa persze nem igaz!
Ugye az álló helyzetben levő lámpától fénysebességgel távolodik a fény.
Akkor fogd meg a lámpát és kezd el futni vele, ekkor a lámpa fényének sebessége = fénysebesség + a futásod sebessége.(kötözködés kizárása miatt a lámpából kijövő fény irányába futsz.) Persze nem így van.
Baromi egyszerű a képlet csak nem vizualizálod.
A leírtak alapján feltételezem hogy minden egyszerre kapcsolódik az indulás pillanatában .
A megoldás az hogy a balra induló zseblámpa fényének legelső fotonja végig ott fog állni melletted így még a testedet sem fogja leelőzni nem hogy a jobb kezedből jobbra világító lámpa első fotonját .Te középen azt fogod látni hogy a balra induló lámpa fénye végtelenül elvörösödik egészen 0 Hz ig azaz állóhullámként viszonyul hozzád a fénye ,eközben a legelső foton ott áll melletted.
Gondolj bele a bal lámpa fénye is 1c vel sugároz ki a lámpából de eközben a lámpa az ellentétes irányba megy 1c vel.
Láthatod hogy ez a két paraméter bőven elég volt megválaszolni a kérdést ,teljesen fölösleges egy harmadik jobb kézből kimenő fény 1c paramétert megadni hisz az irányában és sebességében is megegyezik a balra haladó lámpából a tested felé mutató fényével.
Az ellentétes irányú mozgások közt pedig az idődilatáció miatt nem összeadással kapod meg az eredményt hanem így (a+b)/(1+ab) . Az a b ben c törtben kifejezve írod be a sebességet ,még véletlenül sem km/h ban !
Magyarul két ellentétes irányba haladó 1c közt 1c a különbség de azonos irányba haladók közt 0c ekkor szimplán kivonod a két értéket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!