Sigmund Freud hatása olyan nagy, hogy Puzséréknél a 6. helyre került a 10-es listán. Freud-ról mindenki beszél, de mi a tökömet tett? Mivel lett más a világ, milyen fontos dologgal járult hozzá az emberiség történetéhez, hogy a 6. helyre került?
Figyelt kérdés
2014. máj. 28. 20:31
1/6 anonim válasza:
Abban a korszakban, amikor élt ilyen fajta pszichoanalízist senki nem folytatott, újszerű áttörést hozott a pszichológiában. Az "Álomfejtés" c. könyvét ismerem, valamennyire bemutatja a munkásságát.
2/6 anonim válasza:
Freud tanai megkoptak, de hatása nem: miatta gondoljuk, hogy az embert alapvetően határozza meg a szexualitása, illetve olyan lelki dolgok, melyeknek nincsen is tudatásban. Emiatt az emberi lélekről már nem gondolják, ura lenne a saját házában, illetve hogy olyan éles határ választaná el az embert az álattól, hiszen ami igazán emberi, az mind redukálható valamilyen ösztönös vágyra.
3/6 A kérdező kommentje:
áttörést hozott a pszichológiában, azt tudom, de annak a hétköznapi ember életéle miféle hatása van? bármely más tudományterületnek összehasonlíthatatlanul nagyobb a hatása (fizika, biológia, stb.)
2014. máj. 28. 22:41
4/6 anonim válasza:
Milyen hatása van a relativitás elméletnek a hétköznapi ember életére? Vagy az evolúció mennyiben változtatta meg azt, hogyan néz magára az ember?
Tudom, hogy divat a humántudományok értéktelennek tartani, de ez esetben ez nem találó: a péniszirigység, Ödipusz-komplexus, elfojtás fogalmak a hétköznapi szóhasználatban is gyakran előkerülnek.
5/6 A kérdező kommentje:
az evolúció biztosan legalább 100-szor gyakrabban kerül elő egy hétköznapi beszélgetésben is, mint a péniszirigység, Ödipusz-komplexus, vagy elfojtás, de még a relatívitáselmélet is többször szerintem. Azonban nem is ez a lényeg, mert az evolúció az egész bilógiát a relatívitáselmélet pedig az egész fizikát annyira befolyásolta, hogy az egész tudományág annak minden eredményével és gyakorlati hasznával teljesen másfelé fejlődött, mintha nem találták volna fel vagy ki. A relativitáselmélet talán kevésbé a hétköznapokat, bár a rádió is visszavezethető rá, de a kvantummechanika szinte közvetlenül. Hogy jön ehhez képest Freud hatása, amikor mindennapi eszközeink, mint a mobiltelefon, mind a relativitáselmélet és kvantum mechanika eredményei
2014. máj. 29. 19:25
6/6 anonim válasza:
Jó, akkor győzködd magad tovább...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!