Lustaság a génünkben van. Akkor ez azt jelenti, hogy már születésünktől fogva eldőlt a sorsunk?










Nem dőlt el teljesen, mert a gének nem határozzák meg 100%-ig még a felépítésedet sem, nem hogy a sorsodat.
A környezet is ott van, na meg az akaraterőd, ahogy az előző írta.
Mostanában pedig már az emberiség tudása is, ami segíthet a különböző helyzetekben.
A lustaság pedig nem feltétlenül azt jelenti, hogy nem akarsz megcsinálni valamit... ha okos vagy, akkor azt jelenti, hogy kevesebb munkával, hatékonyabban akarod elérni ugyanazt.





Nem dőlt e a születésünk pillanatában. A gének zöme egy lehetőség (hajlam), amely megfelelő életmód esetén aktivizálódik. A születésed utáni neveltetésed sokkal jobban meghatározza a sorsodat. De még ezen is túl, egyszer csak kellő önállóságra teszel szert, és a sorsod a saját döntéseiden múlik. A lustaság nincs a kénjeidben. De ha születésedtől ezt látod, azt fogod gondolni, az természetes állapot. És neked is ezt kell tenned. Ösztönösen így fogsz viselkedni. Ha egyéb körülmények is belejátszanak, lehetséges, hogy önmagadtól nem tudsz kimászni belőle. A külső segítség még akkor is lehetőség.
Nincs lusta ember, csak az adott cselekvést nem szerető ember. Aminek persze megvan a maga oka.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!