Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha tiltott a vöröscsillag,...

Ha tiltott a vöröscsillag, miért van mégis a Heineken-en?

Figyelt kérdés
2009. dec. 28. 14:42
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Azért, mert régebb óta használja jelképként, mint amióta a kommunizmus szimbóluma lett.
2009. dec. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Ha az ábrázolás, művészi, ismeretterjesztő, vagy tudományos célokat szolgál, akkor nem számít önkényuralmi jelképnek! Tehát ha csinálsz egy márkát, amin valahol lesz egy vöröscsillag, akkor az nem számít önkényuralmi jelképnek.

[link]

2009. dec. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%
ha most csinálsz egy márkát, akkor már nem használhatnád, de ha már ezelőtt is az volt a márkajeled, hogy a jelkép önkényuralmi jelképpé vált (tehát a kommunista diktatúra előtt), akkor értelemszerűen nem lehet azt összehozni a márkajeledet az önkényuralmi jelképpel, hiszen előbb volt a te jelképed, mint hogy önkényuralmi jelkép lett volna.
2009. dec. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A Heineken sörön lévő vörös csillag jelentése más, mint mondjuk egy szovjet tankon lévőé. Ugyanúgy, ahogy egy ókori indiai horogkereszt vagy a finn légierő kék horogkeresztje, vagy a Mátyás templomban is megtekinthető horogkeresztekből álló domborminta jelentése sem azonos a náci horogkeresztével, ezért ezek sem önkényuralmi jelképek.
2009. dec. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Amiket mondtál, azok nem horogkeresztek, hanem szvasztikák... és az ágai ellenkező irányba állnak. Szóval csak hasonlít, de nem az.
2009. dec. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
62%
2009. dec. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"az ágai ellenkező irányba állnak."


Kivéve, amikor nem.


"Szóval csak hasonlít, de nem az."


De az, okostojás.


[link]

2009. dec. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A használatát a kontextust is vizsgálni kell.

A szvasztika (közismertebb nevén a horogkereszt) vallási célú használata nem tiltott.

A vörös csillagnak is csak meghatározott értelemben való használata tiltott.

2009. dec. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 John Cartmen válasza:

Sok buta választ olvastam.

A leginkább ostoba az, ami részben idézi a magyar BTK-t:


"Ha az ábrázolás, művészi, ismeretterjesztő, vagy tudományos célokat szolgál, akkor nem számít önkényuralmi jelképnek! Tehát ha csinálsz egy márkát, amin valahol lesz egy vöröscsillag, akkor az nem számít önkényuralmi jelképnek."


De igen! A jogalkotók azért tették a kivételt, mert történelmi, ismeretterjesztő könyvek, tankönyvek, illetve műalkotások esetében az önkényuralmi jelképek ábrázolása elkerülhetetlen. Viszont még egy könyv, vagy festmény sem ábrázolhatja pozitív viszonylatban, mivel az ezek által megjelenített eszme dicsőítése is bűncselekmény.


No, pláne nem alkalmazható márkajelként, mert az már nem elkerülhetetlen.

Ugyanúgy nem lehet horogkeresztet tenni sem egy bébiételre, sem egy vadásztőrre, mint embléma, márkanévjegy.


Ugyan a magyar törvény azután született, hogy a Heineken megjelent a magyar piacon vörös csillaggal, de ha a törvény alkalmazók betartanák a jogszabályt, attól a pillanatból a Magyarországon forgalmazott termékeken nem szerepelhetne a vörös csillag.

A törvénynek a jogalkotói szándékot kellene figyelembe venni efféle vitás ügyekben. Az pedig egyértelmű: Ezek a jelképek itt sértik az önkényuralmak áldozatainak és leszármazottjainak érzékenységét. Áldozat pedig minden ember volt itt, akik elszenvedték a 45 év kommunista diktatúrát.


Jó példa a bírói elfogultság miatti törvénytelen ítélkezési gyakorlatra az EU csatlakozási népszavazás kampányában a MIÉP által használt plakát betiltása, a párt elmarasztalása. A plakát abszolút negatív értelemben használta a jelképet! Hogy ennek tükrében egy márkajel esetében azt mérlegeljék, van-e a sörösüvegen alkalmazva olyan szándék, ami összeköthető az önkényuralommal, abszolút dilettantizmus a bíró részéről. De valószínűbb, hogy elfogult ítélet született.


Tehát a magyar törvények tisztán tiltják a vörös csillag, horogkereszt, stb. árukon történő megjelenítését!

2015. jan. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!