Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha csak a nyelvek érdekelnek,...

Ha csak a nyelvek érdekelnek, semmi más, akkor mi lehetnék?

Figyelt kérdés

Vagy máshogy feltéve a kérdést: Egyetem, meg főiskola és minden hasonló nélkül el tudnék helyezkedni, ha beszélek 5-6 nyelven?

Csak ez érdekel semmi más.

Eddig angolul és németül beszélek felsőfokon, és most tanulom az oroszt, haladok már elég jó.

Ezek mellett még latinul, spanyolul és esetleg japánul (bár ettől félek kicsit) szeretnék megtanulni.


2009. dec. 26. 15:08
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Azért elég elszomorító, hogy teszem azt itt vagyok, fogékony a nyelvekre, és mert nem végzek egyetemet, mehetek eladónak a boltba. Ha nem érdekelnének a nyelvek nincs az a hülye aki foglalkozna vele így.
2009. dec. 26. 16:44
 12/18 anonim ***** válasza:

Azért szerintem ne keseredj el! Egy vállalatigazgatótól hallottam, hogy a friss diplomásokkal se tud többet kezdeni, mint az érettségizettekkel...

Tanuld csak a nyelveket, sose tudhatod, mikor jön kapóra.

A tudásod a tiéd, és csak előnyöd lehet belőle. A munkahely meg fizetheti neked a képzésedet is, ha úgy van.


Ismerek olyat, akinek csak érettségije van, meg spanyolul jól megtanult míg külföldön volt, és ennek köszönhetően a cég fizette a képzését, most máshol dolgozik, ugyanabban a munkakörben, és nem keres rosszul.

Szóval nyomasd csak a nyelveket! :)

2009. dec. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Szimpla érettségivel is lehetsz akármi, ha van hozzá tehetséged.

Erre a sok nyelvvizsga még jobban rásegít.

De ne éld bele magad, mert az esélye szinte elenyésző.

Vannak sikertörténetek, amikor valaki nem hogy diploma nélkül, de csak nyolc általánossal milliárdos lett. De ilyenből generációnként egy ha van.

Jobban jársz, hogyha kijárod az egyetemet.

Több úgy az esélyed.

2009. dec. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Plusz ha tényleg jól beszélsz több nyelven is, kimehetsz luxushajókra, óceánjárókra dolgozni, kereshetsz havi 3-4száz ezret és közben bejárhatod a világot! Ráadásul ez nem is fizikai munka, csak tájékoztatod a vendégeket, meg a programokat mondod el nekik, elkíséred őket, stb.

Dolgozol így 1-2 évet, és elmondhatod, hogy van gyakorlatod,a hajós meló jó referenciának számít, és hidd el, valószínűleg jobban alkalmaznak majd téged gyakorlattal, mint egy friss diplomást.


Szóval mindig van esély, ne add fel, amit szeretnél, csak mert pár ember azt mondja, amit neki mondanak mások, mert tovább nem lát. Ha talpraesett vagy, diploma nélkül is fogsz boldogulni.

All in all, jók azok a nyelvek! :)

2009. dec. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Igen, de ilyenekből 2-300-ra van szükség összesen.

Az egész világról.

2009. dec. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Azért annyira nem lehetetlen hajón dolgozni, ismerek én is olyat, aki így dolgozott kint, van több hajóstársaság, meg megvannak a szezonok, amikor új embereket keresnek, ezt a munkát ált. csak 1-2 évig csinálják,6-8 hónapos szerződések vannak, szóval folyamatos a cserélődés.

Pl a most aktuális munkakörök:

->Dunarapszódia:/folyamihajó/: nyelvekkel dolgozhat -recepciósként, most is lehet jelentkezni. (dunarapszodia.hu)

-> crew hajóstársaságnál szintén lehet most is keresnek recepcióst( crew.hu)


Ez csak pl, persze van 1-2 munkakör, amihez itt is diploma kell( pl nemzetközi hostess, hotelvezető).


Nem vagyok amúgy diploma ellenes,de pl egy turizmus vendéglátás diplomával se menne sokkal többre, csak mint pl recepciós. :D Gyakorlat nélkül nem lesz hotel manager, ugyebár.^^ Meg egyetemre bármikor jelentkezhet, ha mostanában nincs rá lehetősége, ebből megteremtheti rá az anyagiakat is pl, lesz gyakorlata. Aztán még mindig jöhet az egyetem is, ha szükségét érzi.

Mert viszont igaz, hogy sok helyen elvárás csupán a megléte akár. Én akkor sem adnám fel a dolgot. Az egyetemet később is elvégezheted.

Ez csak az én véleményem persze.

2009. dec. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

1. vagyok:) bocsi,hogy csak most válaszolok..

japán nyelvet nem rég kezdtem, szerintem a nyelvtana nem annyira nehéz, DE ez az én személyes véleményem, nehogy lehurrogjanak! Nekem közel áll a szívemhez nagyon és én is fogékony vagyok rá! :) Ami nehéz, az a sok kanji, de egy idővel bele lehet szokni

nyugodtan kezd csak el tanulni:)

2009. dec. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Micsoda ökrök vannak itt. Bolti eladó... 2 éve van állásom, 3 nyelven beszélek anyanyelvi szinten, és havi 300 felett keresek - nincs diplomám. Viszont a gyártósoron lévő emberek felének van. Adj bele mindent a nyelvtanulásba, és el tudsz helyezkedni egy cégnél akár tolmácsként, üzletkötőként - jó pénzért. Röviden ennyi.
2010. júl. 19. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!