Mennyire üt el a valóságtól az interneten található információk?
Attól függ, melyik információk. Lehet azt mondani, hogy az összinformáció 20%-a valós, 80%-a hamis. De ezzel az adattal semmit nem tudsz meg arról, hogy melyik információ valós és melyik nem.
Van amelyik információ abszolút téves, van amelyik féligazság (kisebb-nagyobb mértékben) és van amelyik teljesen valós. Ez kizárólag az adott információ kérdése, függvénye.
A válasz attól is függ, hogy milyen módszerrel nézed. Az internet egy olyan hely, ahol a hülyeség sokszor sokkal hatékonyabban sokszorozódik, mint az igazság. Vagyis sokszor a rossz információ (pl hoax, kamu állítások) sokkal több példányban, sokkal több oldalon vannak jelen, mint a valóság. Ha tehát úgy számolod, hogy a rossz állítás minden példányát össezadod (azaz pl az összes blogot, ahol leírték, hogy 2012-ben jönnek az UFÓk), valamitn az összes oldalt, ahol leírják, hogy nem jönnek, akkor azt fogod kapni, hogy az összes oldalak talán ha 1%-a korrekt.
Ha kiveszed a mennyiségi adatot, és csak azt adod össze, hogy egy adott dologgal kapcsolatban hány FÉLE információ van fent (UFÓk jönnek, bolygók jönnek, pólusváltás lesz, nem lesz semmi), akkor talán 20-30% a korrekt, de nem mindig az a 20%, amiből a legkevesebb van.
Ha viszont valahogy szűröd az oldalakat, és csak a wikipediát meg a CNN-t veszed alapul, akkor 90% fölött lesz a korrekt információd.
Jellemzően csak a közérdeklődésre izgalmas témák rontják a valóságtartalom arányát.
Speciális területeken nincsenek trollok, de nem is lehet bármilyen információt fellelni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!