Lehetséges lenne egy olyan hatalmas élőlény ami bolygókkal táplálkozik?
Egyébként, hogy egy kis filozófiát is vegyítsek a filozófiai kérdésbe:
A hatalmasnak itt két értelme is lehet, és mindkettő értelmes is. Lehet úgy hatalmas, hogy nagy méretű, és egészben képes kisebb-nagyobb bolygókat lenyomni a torkán, aztán ki tudja meddig emészteni azokat. De lehet úgy is hatalmas, hogy a mi szemszögünkből: ugyanis az igen nagy hatalommal bíró lény lehet, amelyik komplett bolygókat vacsorázik.
Más oldalról közelítve a kérdést, átvitt értelemben valóban létezik is ilyen lény: az ember. Igaz, még csak egy bolygón rágódik, azon is elég régóta, de apránként az egészet fel fogja emészteni, és aztán (vagy még előtte) új bolygó után kell majd néznie. Lehet, hogy ez nem a megszokott értelemben vett táplálkozás, de végeredményben a klasszikus értelemben vett emberi táplálkozás sem más, mint anyagok átalakítása más anyagokká, miközben a bennük rejlő energiát felszabadítja a szervezetünk. Ha élőlényként az emberiségre, az emberi fajra gondolunk, akkor bizony az sem tesz másként: felhasználja, átalakítja a környezetében található anyagokat, energiaforrásokat, miközben a felszabaduló energiát felhasználja a saját céljaira.
Az ember mint egyén, és az ember mint közösség is egyfajta szervezet, szerveződés.
Elvi akadálya nincs, de mi értelme?
Mármint milyen előnye lenne egy kisebb élőlénnyel szemben?
Amúgy ekkora élőlénynek már nincs határozott alakja, vagyis gömb alakú, mint a bolygók. Ha egy bolygóval ütközik, akkor az történik, ami annak idején a Földdel: vagyis szétrobban mindkettő, és esetleg lesz belőlük egy közös, nagyobb bolygó.
Azért arra még kíváncsi lennék, hogy bolygókkal táplálkozik... rendben, de hogyan hasznosítja ezeket? Hogyan emészti meg, hogyan termel belőle energiát és hogyan közlekedik a bolygók között?
Hogyan éli túl egyáltalán az ütközést a bolygóval?
Hát persze hogy vannak ilyenek, nagy halszerűek.
De nem egész bolygókat esznek. Miért is ennének kőzetbolygókat?
Amikor elhaladnak a gázbolygók mellett, harapnak egy kis hidrogént meg metánt, aztán meg a Föld-szerűeknek a légkörét leszippantják az égetéshez.
Az a probléma, hogy mivel nagy a tömegük, a Jupiterének sokszorosa, összezavarja a bolygók pályáját, így imbolygók lesznek. :D
6.-nak és 7.-nek zöld pacsi :-)
De sajnos az a gond, hogy egy ekkora lény az már nem szilárd test. Ilyen méretben nem létezik szilárd test.
Úgyhogy, ha halszerű, akkor gömbhal, úszók nélkül.
De csak addig, amíg egy bolygóval nem találkozik, mert akkor szétfolyik mindkettő... ami a Földnél nagyon látványos lenne, mert közben izzana az egész.
Végül is senki nem mondta, hogy tömörnek kell lennie ^^ Lehet egy bolygóméretű, vákuummal töltött lufi, ami ráhúzza magát a kiszemelt bolygóra. Ilyen esetben nincs nagy tömege, így az önmaga gravitációja sem formálja gömb alakúvá önmagát. Épp ezért még találó is az a bolygófaló kígyó a képen.
(Kérdés, hogy mit kakil ki)
Nem, sajnos bolygó méretben a lufi sem működik.
Szétesne az egész, mert nincsen ilyen erős anyag.
Tizedennyire erős sincs.
Most gondolkodnak egy űrliften, ami egy sima kötél. A legerősebb szénszálas anyag (ami ugye csak 1 irányban erős) is kevés hozzá.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!