Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy tudnék minél gyorsabban...

Hogy tudnék minél gyorsabban meleg vizet csinálni? Lent.

Figyelt kérdés
Hú,de rég voltam már fent:).Szóval az lenne a kérdés,hogy a kipacsált meleg vizet,hogy tudnám se perc alatt pótolni!Jövök haza a melóból,erre mindenki elhasználta a meleg vizet a bojlerbor...Még mielőtt megint agyon csapatnám árammal,szokás szerint:),csak rákérdeznék,hogy mi van ha a kádat fűtőm árammal kívülről és leszigetelem,ugyanez vonatkozna a mosogatóra stb...zuhanyt ne kérdezzétek:).Elvégre a vasaló se csap agyon,ha nem buherálom meg!(nem elpoénkodni:)!)Egyszerűen mondva,felengedem hideg vízzel és beállítom a hőfokot és pár perc alatt kész lenne a víz,ha kezd hűlni,tekerek rajta még.Inkább okos emberektől kérdezem meg,mert már unom az áramcsapást:)!Tekercseljem körbe,földeljem le???Idáig idegből merülő forraló elvén csináltam!2 nagy lemez egy szétkapott vezeték áram alatt és kész volt a víz!

2014. márc. 19. 15:19
 1/6 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat,igen hasznosak voltak!:)Végig olvasva meg is oldottam,az utolsó mondatommal!Irány a szabadalmi hivatal:)!
2014. márc. 19. 16:40
 2/6 Silber ***** válasza:
Én első körben egy nagyobb teljesítményű fűtőszállal próbálkoznék. Vagy vegyél gázfűtéses átfolyó rendszerűt, az pont akkor fog melegíteni mikor megnyitod a csapot.
2014. márc. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jé jött válasz!Kösz!Az első jobban hangzik,mert így magát a kádat is felfűtjük és tovább maradna melegen,mert maga a hideg kád is elviszi a hőt!Gázzal nem nagyon,merek szórakozni,az áramütést már megszoktam:),de most már mindent leszigetelek az biztos!Szerinted,mint a vasalóban lévő tekercselés,hasonló módon,kivitelezhető lenne?!Hisz azon is van hőfokszabályozó.
2014. márc. 19. 20:21
 4/6 anonim ***** válasza:
Vagy felszerelsz még egy bojlert. A kimenő csőre felszerelsz egy golyósszelepet( a biztonsági szelep után természetesen ). Reggel elzárod, és leszereled a golyósszelep karját és zsebre vágod.
2014. márc. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Na persze:)!Amúgy mindenkit felpontozok!Pont a bojlert akarom kiiktatni valahogy.Az vízmelegítős valami meg zuhanyra jó lenne!Láttam már ilyet,akkora volt,mint egy cigis doboz,azt se tudom mi a neve,a sok eszemmel,mikor renováltam azt a házat kivágtam a kukába,mert nem volt meleg víz a konyhába,de az is csak langyosat tudott,valószínű árammal működött,de hogy mi volt az?!Akkor mééég bojler párti voltam és a fűrdőböl vezettem be a konyhába a meleg vizet.
2014. márc. 19. 20:35
 6/6 anonim ***** válasza:

Látom, mindenáron meg akarsz halni.

Nem akadályozlak, csak felhívom a figyelmedet, hogy a kád nem a levegőben lebeg. Gondolom, a kád környékét nem óhajtod szétverni. Különben nehéz szigetelni. Azon túl pedig, ha egyszer elfelejted kikapcsolni, amint éppen lépsz bele, akkor fog agyonvágni, akkor a leghatékonyabb, főleg ha kőpadlód van és kissé nedves. Feltételezem, a családod kevéssé fogja érteni, mire megy a játék, tehát te maradsz utoljára. De előbb utóbb egyszer te is eltéveszted.

De ha műanyag kádra cserélsz, az kevéssé vezeti a hőt, kisebb a hőkapacitása (meg rondább).

Még praktikusabb, ha a bojlert úgy buherálod meg, hogy csak te tudd bekapcsolni. Ekkor te uralod a terepet, a család utánad jön (kivéve, ha élelmesebbek lesznek, mint te).

2014. márc. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!