Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehet ennek jovoje? Grafikuskent

Lehet ennek jovoje? Grafikuskent

Figyelt kérdés
Az lenne a kerdesem, hogy aki grafikus vagy muveszeti szakot vegzett el, hogyan tudott elhelyezkedni? Terveim koze tartozik, hogy designer legyek, viszont a kerdesem az lenne, hogy megeri-e ilyesmivel foglalkozni ? Van par ismerosom akiknek tenyleg sikerult: rengeteget keresnek es sikeresek a szakmaban, viszont engem ketsegek gyotornek, hogy elvegzem es egy ujabb diplomas munkanelkuli leszek. Koszonom elore is a valaszaitokat ! :)

2014. márc. 12. 23:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy régi haverom is grafikus lett, kezdetben egy nyomdánál dolgozott, bezárták a nyomdát, majd szórólapok, plakátok tervezésével foglalkozott, ez elég keveset fizetett.

Ma egy autószerelő/tuningműhely alkalmazza, a festő részlegen tervez és kivitelez egyedi festéseket, magyar viszonylatban nem is rossz fizetéssel.

2014. márc. 13. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 fGhw39-84th ***** válasza:
48%

Látnám a jövőt isten bizony lottóznék! :D


Lehet, hogy jól jársz és keresett grafikus leszel, de az is lehet, hogy nem. Na, mit gondolsz? :D

2014. márc. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Most nagyon okos voltal, tenyleg. Mint vegzos gondoltam megkerdezem, hogy ezzel a szakmaval a mai vilagban mennyire vihetem. Remeltem, hogy normalis valaszokat kapok es nem talalok Rad, aki belekot a kerdesembe de a sors kozbeszolt es vele egyutt te is . :)
2014. márc. 13. 19:00
 4/7 fGhw39-84th ***** válasza:
Bizony a sors már csak ilyen... sőt, végzett grafikusként is közbeszólhat.
2014. márc. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Jol van ;) !
2014. márc. 13. 19:17
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Olyan, mint minden más. Ha jó vagy, nagyon sokat keresel, ha gáz, akkor meg nem.


De egyébként van benne lehetőség. Akiket inkább félteni lehet azok a képzőművészek. A grafikus nagyon sok irányba tovább tud haladni, arculattervezés, plakát, illusztráció, filmes háttérmunkák, stb... Plusz ezekkel ugye külföldön is lehet már nyomulni.


Viszont ha eddig nem rajzoltál, és végzős vagy, akkor esélytelen hogy idén bejuss magyar egyetemre. Vagy bárhova máshova. Az angliai egyetemeken már lezárult a felvételi, bécsben is, berlinben ma kellett leadni a jelentkezést. Itthon meg meg kell ütni egy színvonalat, MOME a legnehezebb, de a legerősebb hazai oktatás,

Képzőművészetin alkeszek a tanárok plusz vonják el tőlük a pénzt, Pécsnek nincs túl sok kapcsolata és Pécsen van, Sopron pedig... Sopron. Ott sok a zöld.


A művészeti egyetemre jelentkezés zamatát az adja meg, hogy nem tudod, hogy hány évig kell nyomatnod. Szóval kitartás.

2014. márc. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszi ! :) 6 eve rajzolok eleg intenziven, magantanarhoz jarok :) Kivancsi voltam, hogy aki tenyleg benne van ebben a tervezos dologban,hogyan boldogul . Koszi a valaszokat :)
2014. márc. 20. 22:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!