Ha elérnénk hogy 1 élőlénybe elektronok folyjanak de kifelé már ne az kárt okozna neki?
Tehát pl.: (semmilyen földelést nem kötünk rá se + töltést) mágnes segítségével el indítjuk a közvetítő közegben az elektronok áramlását az adott lénybe.
Ha kárt tesz benne miért?
Mi fizikaórán még gimiben feltöltöttük magunkat úgy, hogy gumis cipőben voltunk, utána meg kergettük egymást, mert meg tudtuk rázni a másikat, ha hozzáértünk. Túl sok bajunk nem lett :D
Azonban nagyon sok biokémiai, sejtbiológiai, élettani folyamat a töltések mennyiségén, különbözőségén alapszik (pl a legalapabb sejtosztódást is ez szabályozza). Előbb-utóbb nagy mennyiségénél már lenne hatása. Bár ez attól is függhet, hogy hol halmozódik fel, ha valahol a test felszínén, akkor nem hiszem, hogy gondot okozna. Vagy rengeteg kellene ahhoz, hogy a bőrön át mélyebb szövetekben is hasson. Mondjuk akkor már a kisülés is veszélyes lehet.
>Bár ez attól is függhet, hogy hol halmozódik fel, ha valahol a test felszínén, akkor nem hiszem, hogy gondot okozna.
A töltések mindig a felszínen halmozódnak fel. Amúgy egyetértek, egy határon túl valószínűleg kárt okoz, de nem tudom, hogy mi lehet ez a határ. Megpróbálok találni valami forrást.
De amúgy elég jól "fel lehet tölteni" egy embert, pl. úgy, hogy a hajad minden szála szétálljon, és semmi bajod nem lesz.
Igen, valami rémlett fizika óráról, hogy a felszínen halmozódnak fel, de nem voltam biztos benne :D
Amúgy nem kell belső szervekig "eljutnia". Pont elég, ha a bőröd alatt 1-2 milliméterre hat. Ott az epidermis alján már nagyon aktív sejtosztódás van, ha ott bezavar a működésbe, simán lehet akár bőrrák is, aminél veszedelmesebb rák nem nagyon van. Nagy része könnyen ad áttétet, onnantól kezdve pedig jóformán meszeltek az illetőnek.
Nem azt mondom, hogy egy töltéstől most fú mindenki meghal, hiszen a szervezetnek is megvannak a többszörösen biztosított módszerei arra, hogy legvédje magát, de a károk bekövetkezésének valószínűségét növeli. Minél hosszabb ideig minél nagyobb töltés minél nagyobb felületen hat, annál esélyesebb a dolog.
Nem hiszem, hogy bárki is foglalkozott volna ilyen mérésekkel, de szerintem 10 hajat égnekállítós kísérletnek is kisebb a kockázata, mint egy leégésnek.
Ha nem csak külső részen halmozódik fel. "Ebben az esetben az elektromos mező okozna kárt a szervezetben vagy az elektronok?"
Nem érdekel hogy ilyen meg olyan indokkal nem halmozódik ott fel. Egyik kérdés sem irányult arra tudtommal. Legyélszíves a kérdésre válaszolni. Előre is köszönöm. ( eddigi kérdésekre a válaszokat is köszönöm)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!