Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi az ÖSSZEFÜGGÉS az alábbi...

DomiGun kérdése:

Mi az ÖSSZEFÜGGÉS az alábbi városok között a forradalom és szabadságharc idején!?

Figyelt kérdés

a. Párizs->Bécs

b. Párizs->Pozsony

c. Pest->Bécs

d. Kápolna->Olmütz


2014. febr. 27. 19:11
 1/1 anonim válasza:

A párizsi forradalom hírére zavargások törtek ki Bécsben.Ugyanakkor annak a híre március elsején ér el Pozsonyba az országgyűléshez,ami beindít egy folyamatot(áprlisi törvények)

A c-re én azt mondanám hogy miután kitör a forradalom Pesten KossuthBécsbe megy ahol V.Ferdinándot befnyítik...

Windisgratz megveri Dembinszkit 49 február 26-27-én Kápolnánál,és ezzel azt hiszi leverte a szabadságharcot,ír egy levelet az Olmützban tartózkodó Ferenc Józsefnek,aki kiadja az olmützi oktrojált alkotmány,melyben Magyarországot sok mindentől megfosztja.(erre lesz majd válasz hogy április 14-én imondják a Habsburg-ház trónfosztását.)

2014. márc. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!