Az elektromosságot lehet hatványozni?
A veszteségeket fentebb leírták. Sajnos ezeket kikerülni nem lehet. :(
De a poén kedvéért tegyük fel, hogy veszteségmentes rendszert csinálsz, 100%-át kapod vissza a befektetett energiának, tehát a biciklid kereke forogni fog, amihez maga álltja elő az energiát.
Ez tök mókás lenne, de semmit nem tudnál vele kezdeni. Nem lehetne energiát kivenni a rendszerből, tehát nem tudnál haladni a biciklivel, mert ahhoz már plusz energia kellene, hasznos munkát nem tudna végezni. Ahhoz 100%-nál nagyobb hatásfok kellene, vagyis a semmiből kellene energiát létrehoznia. Az meg végképp sci-fi kategória, nincs tudományos alapja.
10-es bingó!"Naná, ha egy kis vízimalommal hajtasz generátort :"Csak ez már nem a bicikli kategória!:)Leírom a működését és írjátok meg,hogy miért nem!
1:Van egy hatalmas víztartály-aminek súlya is van mármint a víznek és van 1 lyuk az alján,felül nyitott.
2:Van 2 központosított kör alakú "vízimalom":) egy tengellyel összekapcsolva.Az egyik kisebb de nehezebb a nagyobbnál.
3:A hatalmas víznyomásra beindul a kerék kis lapátokkal felszerelve
4:Van egy alsó tartály amibe a kicsi kerék nem ér bele de a víz lefolyik róla.
5:a nagy kerék éppen belemerül az alsó tartályba és mivel,hogy így is könnyebb a kisebb keréknél felkapja a vizet és vissza forgatja a felső tartályba kanalakkal.
Tömören ennyi:).Higannyal még jobb lenne.Na itt hol az anyagveszteség?
#12: Hát ez kész :D
>anyagveszteség
Nem anyagveszteség, csak veszteség.
Hogy hol? Nos, például:
- a mozgó és örvénylő víz súrlódási vesztesége
- a lapátkerekek tengelyének súrlódási vesztesége
Meg persze egy csomó kisebb hatás.
A nagyobb kerék hiába könnyebb, nagyobb az erőkar a lapátok helyén, tehát nagyobb nyomaték kellene neki a tengelyen, hogy ugyanazt a vizet felemelje a felső tartályig.
Amúgy építsd meg, és meglátod. :)
De hogy a kérdező védelmére is írjak valamit. Jó dolog, hogy érdekel a fizika, sok találmány és fizikai törvény született már ilyen egyszerű filózgatásból. Viszont ahhoz először meg kell ismerned a jelenlegi fizika tudást, és abból fogsz tudni továbbhaladni, ha odajutsz. Neked sajnos még hiányosak az ismereteid, de ez nem baj. Tessék tanulni, figyelni a suliban, és ki tudja, egyszer lehet, hogy tényleg feltalálsz/felfedezel valami újat. De nem az örökmozgó lapátkerekeket, az már most biztos. :)
Amiket felsoroltál, azok azért nem jó példák, mert azokat akkoriban tudományosan nem tudták cáfolni, egyszerűen csak nem tudták elfogadni, túl vadnak tűnt maga az ötlet is. Amit te építeni akarsz, azok viszont valóban ellentmondnak a jelenlegi fizikának.
De kár felkapnod a vizet, inkább építsd meg, bizonyítsd, hogy működik, és akkor én leszek az első, aki gratulál neked. Szavakkal nem fogsz tudni meggyőzni senkit, esetleg számításokkal, de ahhoz akkor új elméletet is gyártanod kell, amit persze bizonyítani is kell, vagyis mindenképpen meg kell csinálnod egy működő modellt.
Sok sikert! Majd írd meg, hol lehet megtekinteni.
Kérdező, szerintem senki nem rótta fel neked, hogy gondolkozol és próbálsz kitalálni megoldásokat. Csak megcáfoltuk azt, ami nyilvánvalóan nem működik. Annyira egyszerű és bagatell példákat hoztál fel, hogy azon nincs mit újítani, évezredek óta próbálkoznak vele sikertelenül.
Jól jegyezd meg:
Újítás =/= légbőlkapott hülyeség
Sokan összekeverik a kettőt, vigyázni kell :). Egyelőre te a második kategóriába tartozol, úgyhogy tanulj sokat, hogy újító lehess!
"Jó-jó,addig nincs "free energia" amíg eltüzelünk mindent!"
Így igaz, az olajlobbi nem engedi :) De megnyugtatlak, free energia azután sem lesz, hogy az utolsó csepp olajat is eltüzeltük.
A többi amiket felsoroltál, valóban közröhej volt először akkoriban. A "köz" valóban csak kinevette Benz bácsit, ahogy ücsörgött a hangos, csattogó, füstölgő, csörgő-zörgő automobilján. Kivéve azokat, akik annyira megijedtek a hangjától és az egész monstrumtól, hogy lef0s0tt bokával szaladtak hazáig. Meg kivéve azt a nagyon néhány embert, akik azonnal meglátták a dologban rejlő potenciált.
De ez a találmányok egy jelentős részére igaz volt, ugyanis akkoriban nem igazán fektettek nagy hangsúlyt a tanulásra, tanításra, és aki még esetleg tanult is valamit, az is ritkán természettudományokat. Épp ezért első ránézésre az emberek legnagyobb része még a legegyszerűbb találmányokról sem tudta megmondani, hogy mit csinál, mire jó egyáltalán. A szextánsról pl. a hajóskapitányokon és néhány tudóson és tanáron kívül a kutya se tudta, hogy mire lehet használni. Pedig nem egy bonyolult szerkezet. Akkor mit is kezdett volna a közember egy olyan bonyolult szerkezettel, mint egy belsőégésű motor? Jobb híján kiröhögte vagy megijedt tőle.
Azóta viszont tudósok ezrei, ha nem százezrei foglalkoztak már örökmozgó elkészítésével. Ez nem volt különösebben baj, mert így jöttek rá az energiamegmaradás törvényére, amely mind a mai napig az egyik legstabilabb alapokon nyugvó fizikai törvényszerűség. Sok-sok találmány volt már, amely megpróbálta felülírni ezt a törvényt, de eddig egyetlen egynek sem sikerült. Ma már azt is tudjuk, hogy miért nem sikerülhet örökmozgót csinálni, ennek ellenére mindig akad a mai napig, aki azt hiszi, hogy neki sikerülni fog. Közöttük pedig igen magasan kvalifikált tudósok is akadnak szép számmal, de ők sem jártak soha sikerrel. Sőt, amint felfedeznek valamilyen új anyagot, vagy akármit, azonnal van rá vállalkozó szellem, aki valamiféle örökmozgót akar belőle kreálni - persze mindeddig sikertelenül. Szóval kötve hiszem, hogy bárki is egymagában, otthon a sufniban össze tudna rakni egy valódi örökmozgót :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!