A tudósok miért küszködnek még a fúrással?
Aztán azt a fluor-antimonsavat mivel vezeted le, ami ellenáll a savnak meg bírja a több száz fokot is?
Ja meg nem törik szilánkokra a saját súlyától 10 km hosszon? :)
Mert remélem nem úgy gondoltad, hogy csak úgy locsolom be a lukba a levet? :D
Esetleg kérdezd meg a Greenpeace-t, mit szólnának, ha bárhol egy földbe fúrt lyukba be akarsz locsolni mondjuk 250 köbméter fluor-antimonsavat.
Hmm, meg hogy akarod felhozni a feloldott cuccot 10 km mélyről? Már csak hogy a savad ne híguljon a tonnányi oldástermékben.
Nem mondom, hogy nem lehetne megcsinálni.
Q drágán.
Q lassan.
Q veszélyesen.
Hát ha számodra nem hasznos, csak sajnálni tudom.
Elég sok praktikus okot felsoroltam, ami miatt nem megoldható.
Hidd el nyugodtan, ilyen szinten mindenhol azt a módszert használják, ami a leginkább költséghatékony, kivétel az, ahol a hatékonyabb, olcsóbb módszer a környezetre való veszély vagy kiküszöbölhetetlen balesetveszély miatt kizárt.
Lehetne állati mélyre fúrni úgy is, hogy egy plutóniumos reaktorblokkot beejtenek a földbe. Olyan lyukat gőzölögtetne, hogy csak na és éveken át menne lefelé minden további beruházás nélkül.
Csak addigra lenne a lyuk körül egy 100 km sugarú köröd, ahol élőlény nem maradna meg és ember főleg nem léphetne be, plusz több ezer kilométerre eljutna az életveszélyes radioaktív szennyezés.
Hidd el, ahol lehet, használnak más módszert a fúrás helyett. Az Antarktiszon a jégfúráshoz csövön levezetett forró vizet használnak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!