Volt ilyen sikeres matematikus, fizikus vagy valamilyen tudós?
Nem.
Ahhoz, hogy valaki tudós legyen nem elég gyakorolni, ahhoz nagyon erős készségek kellenek.
Einsteinnel kapcsolatban van ez a téves infó, hogy megbukott.
Pedig csak annyi történt, hogy valamelyik tanévben az adott svájci kantonban a jegyek sorrendjét megfordították, és az 1-es lett a jó jegy. Erről láttam vmi könyvben fotót is. EZ látszik úgy, mintha megbukott volna....
Newtonról nem tudom, mi a helyzet, de huszonévesen megírta fő művét. Nem hiszem, hogy pár évvel azelőtt rossz tanuló lett volna, bármilyen is volt az iskolarendszer akkor.
Ha megnézzük a ma ismert XX. századi híres magyar fizikusokat, egytől-egyig diákként versenyeket nyertek matekból, fizikából. Nincsenek váratlan-véletlen tehetségessé válások...
Nope. Lehet volt ilyen, de Einstein és Newton jó tanulók voltak. Einstein bizonyítványa(i) nyilvánosan elérhető(k) az interneten [1,2].
Newtonról csak annyit, hogy kisgyerekként egy erősebb társa jól elgyepálta. Ezt követően később Ő is megtette, valamint ennek hatására szellemileg is meg akarta alázni - ezért elkezdett tanulni, autodidakta módon tanult meg olvasni, valamint ugyanígy sajátította el a latin nyelvet.
[1] [link]
[2] [link]
Már miért adná fel? Legfeljebb lustaságból.
Mondjuk fontos, hogy mindig elérhető célokat tűzzünk ki. Ne tűzd ki magad elé, hogy 20 éven belül Nobel díjat kapsz fizikából. Helyette mondd azt, a következő évben legalább egy jeggyel jobbat akarok. És ess neki.
E két tárgy alapvető tulajdonsága, hogy a dolgok egymásra épülnek benne. Ezért, ha valamit nem értesz, hamarosan semmit sem fogsz. Ilyenkor mindig vissza kell menni a nem értett dologhoz. Ez néha nehéz, az iskolában kellemetlen és néha megalázó is, ezért nem teszik. De ez az egyetlen célravezető módszer. Onnan látod, hogy érted, ha a sját szavaiddal tudod elmondani. Kérdéseket tudsz feltenni róla. És tudod, merre keressed a választ. Azaz tudsz módszeresen és célirányosan tanulni. De (rossz esetben) pár év alatt mindent bepótolhatsz kellő szorgalommal és kitartással, aztán jöhet az egyetem is. És ha ott is remekül megy, jöhet egy jó kutatóintézet. No ott pár év után a Nobel díjat is célul tűzheted. De csak ott.
... na jó, történész persze még lehetsz bármikor
matek 2-3-mal meg miért akarnál matek tanár lenni?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!