Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy lehet megváltoztatni a...

Hogy lehet megváltoztatni a hangot?

Figyelt kérdés
A műtéttől csak rosszabb lenne a hangom,van valami más mód,hogy normális lány hangom legyen?mély hangom van lány létemre...ha nincs,akkor pedig,hogy lehet azt elérni,hogy néma legyek?mármint úgy,hogy tényleg,nem pedig csak megjátszom

2014. jan. 18. 21:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Mihez képest mély a hangod? :O

Tudod, női hangszínből is többféle van. Énekben szoprán, mezzo, alt; a beszédhang pedig szintén több skálán mozoghat a valóban gyerekes "cincogós" hangtól a férfiasan mélyig. (És a kettő nem mindig azonos: ismerek normál beszédhangú nőt, aki altot énekel, de simán bírja a tenort is, ill. szokatlanul mély hangú nőt, aki szopránt is tud énekelni.)

Ha tényleg nagyon zavar, menj el egy beszéd- vagy énektanárhoz, hátha tud valami okosat.

2014. jan. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Keresd Mészáros Krisztina foniátert, ő megválaszolja az esetedben.
2014. jan. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én imádom a mélyebb hangú nőket. Igazi felüdülés egy mély hangú nővel beszélgetni. Nem az a vékony, vinnyogó, affektálós hang... Ritka az ilyen, szerintem inkább becsüld meg. :)
2014. jan. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Gondolom, azért te sem a kifejezetten férfias hangú nőkre gondolsz. :)

Igen széles skálán mozognak a hangok, és nagyon nem mindegy, hogy egy kellemes, "búgósan mély" (vagy hogy mondják) hangról van szó, vagy egy kemény, vaskos, esetleg "recsegős" hangról.


Nekem például elég mély a beszédhangom, de egyáltalán nem kirívó, és általában kedvelni szokták. (Mármint úgy értem, hogy "általában", hogy panasz még nem volt :D, pozitív jelzőket viszont már többször kaptam, úgymint "kellemes", "dallamos", "kifejező" stb. :)


De akit előzőleg említettem hölgyet, neki azért elég durván "fazékszerű" a beszédhangja, idő kell, mire "megszokja" az ember.

(Ellenpélda: egy igen magas, mondanám "cincogós" beszédhangú férfi a helyi "közéletből"; tudom, hogy ronda dolog, de önkéntelenül is mindig felvihogtam az első néhány alkalommal, amikor megszólalt; szerencsére nem "élőben", úgyhogy nem volt ciki.)


A foniáter pedig kiváló ötlet, nem tudom, miért nem jutott eszembe. :O

2014. jan. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm
2014. jan. 20. 20:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!