Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A 2012 c. filmben volt az...

A 2012 c. filmben volt az hogy a földkéreg meglazult és ez minden 860 ezredik évben megtörténik, igaz ez?

Figyelt kérdés
Amugy jó film
2009. nov. 29. 17:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Amúgy az arizonai kráter nem évmilliókkal ezelőtt keletkezett. (Akkor ma már meg se lenne.)

Az a Föld legfiatalabb meteorkrátere. "Mindössze" ötvenezer éves.

2009. nov. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
a 20:00-ás eléggé tájékozatlan. Mert: az animációban 500km átmérőjű aszteroida szerepel, de a Föld légkörének java része 30-50km-es magasságig terjed ki. Az arányok tízszeresek. A légkör védelmező hatása konvergál a 0-hoz. Az animáción jól mutatták. A légkör már a 10cm-es vas vagy kőmeteorokat sem tudja elégetni, maximum szétrobbantani. Rengeteg mindentől függ a pusztítás, meghatározó a meteor anyaga:jég, vas, kő, egyéb, fontos a sebessége, a becsapódás hajlásszöge, a becsapódás helye: sivatag, óceán,egyéb. Az arizónai Barringer-kráter 1200m átmérőjű. 30m! átmérőjű meteorit ütötte. 174m mély. Lehet szorozni 500 km-re...
2009. nov. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
előző vagyok, a videó nem túlzás, épphogy elég lájtos, a meteor a Föld magjáig hatolna, de ott nem állna meg a gravitáció hatására hanem a másik oldala felé haladna. A bolygó elveszteni az addig gömb alakját. A másik variáció, miszerint a Föld az ütközés pillanatában szétrobbanna. Egyáltalán nem sci-fi elképzelés, jól irányoztt kb. 100km átmérőjű meteor az egész Földet simává teszi és elpusztít minden életet a felszínről.
2009. nov. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

20.21-es.. Miben vagyok tájékozatlan ??

Talán TE olvasd el azt amit a másik ír..

(Ott van egy "kb" szócska,előző írásomban),és a videó-link nem a konkrét eseményre szólt ..hanem csak 1 animációt mutat a világvége forgatókönyvének egyik verziójára.

Tájékozatlan.. pff..

Te meg nem tudsz vasalni.. kb. ennyi értelme volt az írásodnak.

2009. nov. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Vazeg mi a válasz a kérdésemre akkor?
2009. dec. 3. 17:49
 16/18 anonim ***** válasza:

Nem igaz.

Mi alapja lenne? Egy mozifilm ?

2009. dec. 4. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Én is így gondoltam
2009. dec. 4. 15:54
 18/18 anonim ***** válasza:
TI nem látjátok hogy a pénzről van szó? Csináltak valami ami izgatja az emberek fantáziáját ennyi..
2009. dec. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!