Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » "Mielőtt bosszút állnál...

"Mielőtt bosszút állnál valakin, két sírt áss! "-ez mit jelent, hogyan kell/lehet értelmezni?

Figyelt kérdés
2013. dec. 17. 18:09
 1/10 anonim ***** válasza:

Egyet áss az illetőnek, egyet meg magadnak.

Nem tudni, ki lesz az, 'ki föld alatt maradhat.

Lehet mindketten megdöglötök, vagy csak az egyik hal bele?

Ha tényleg buszút állsz elásod magad is, a másikat is vele.

2013. dec. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Makoscsiga ***** válasza:
82%

Ezt többféleképpen is lehet értelmezni (bár, én még sosem hallottam ezt a mondást, igaz nem vagyok kifejezetten bosszúálló típus). Szóval:

a) Egyet neki, egyet a kutyájának (vagy a gyerekének, vérmérséklettől függően).

b) Mindkettőt neki. Igazán akkor bosszú a bosszú, ha a pácienst hosszába kettévágjuk.

c) sírásás közben megizmosodunk, és nagyobb eséllyel tudjuk lenyomni a kis köcsögöt.

d) sírásás segít levezetni a dühöt és mire készen leszünk a második sírral, elmegy az egésztől a kedvünk és csak egy jó csülkösbableves ennénk.

e) stb...


Mindenesetre nem teljesen logikus dolog két sírt ásni, mert amire jó két sír, arra jó egy, de nagyobb sír is, arról nem is beszélve, hogy fele annyiba kerül a bérletet a temetőben. Szóval nem volt valami IQ huszár, aki ezt a szólást kitalálta.

2013. dec. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ezt úgy értem, hogy ha a bosszú mellett döntesz, akkor lehet, hogy nemcsak az ellenséged fog meghalni, hanem te is.
2013. dec. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha bosszút állsz, akkor mivel vagy jobb, mint az, aki neked okot adott a bosszúra?

Szerintem erre akar kilyukadni a mondás, ergo mindketten a pokolra juttok! :D

G.

2013. dec. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez utolsó válasz eszembe juttatta az klasszikus, "szemet szemért" törvényeket, amiről Gandhinak az volt a véleménye, hogy ebbe mindenki megvakul.


Azaz, ha te bosszút állsz, és elteszed a másikat láb alól, akkor rajtad is bosszút fognak állni és téged is eltesznek láb alól. (inifite loop)

2013. dec. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Makoscsiga ***** válasza:
100%

"Azaz, ha te bosszút állsz, és elteszed a másikat láb alól, akkor rajtad is bosszút fognak állni és téged is eltesznek láb alól. (inifite loop)"

De akkor nem két sírt kell ásni, hanem végtelen sokat (és akkor nem marad idő a bosszúra)! Bár erre mondhatod, hogy akik a téged megbosszúlón bosszút áll, majd az is ás párat, de akkor inkább mindenkinek csak egyet kellene ásni. (én nem szeretek feleslegesen földmunkát végezni) És majd az őt megbosszúló kiássa a sírját...


De eleve azt sem értem, hogy ha valakit el akarok tenni láb alól, akkor miért kellene nekem(!!) kiásni az ő sírját? Erről az a bevett pénzbehajtós módszer jut eszembe, amikor néhány nagydarab csávó kikocsikázik az erdőbe a pácienssel, adnak neki egy lapátot és ásatnak vele egy nagy lukat, persze ott senkinek sem kell azon filozofálni, hogy esetleg fát akarnak beleültetni a srácok. Mindeki tudja, hogy kinek a sírja. Aztán ezen a megszeppent páciens többnyire elgondolkodik, és rájön, hogy van még egy kis dugipénz a párnába varrva.

2013. dec. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Betonozó vagy?
2013. dec. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az egyikbe a bosszúdat,a másikba meg a bizonyítékot!:)
2013. dec. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Milyen kezdő alvilági figura lennél már, ha a kotnyeles csivovnyikok és az önjelölt hősként tetszelgő civilek fogadására már nem is készülnél? Egy tömegsír az eredeti célpontoknak, egy a járulékos veszteségeknek, ez így korrekt.


Ha nem akadékoskodnak, akkor pedig a hulla, vagy hullák ideális őrzője az elrejtett szajrénak és bizonyítéknak. Nem kér pénzt, nem zabál, nem köp be, de némi effekttel és egy jó sztorival megáldva senki nem meri bolygatni. Jobb mint egy svájci trezor, vagy egy párnahuzat.

2013. dec. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Denta válasza:
Én ezt leginkább úgy értelmezem hogy PL: Az Osztrák-Magyar Monarchia bosszúból (mert megölték az uralkodójukat)támadást indítanak de nem csak szerb katonák vesztek oda hanem magyar katonák is. (én elsőre így tudtam levezetni)
2014. jún. 14. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!