Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szeretnék megtanulni cigányul....

Szeretnék megtanulni cigányul. Milyen nehéz lenne? úgy tudom, hogy csak 1000-1500 szóból álló a szókincsük.

Figyelt kérdés
2013. dec. 11. 21:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy melyik roma nyelvet szeretnéd megtanulni; van lovári, beás, meg még egy pár biztos van, én csak ezeket ismerem.
2013. dec. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mi lenne az értelme?

Alig beszélik már a cigányok körében is,ráadásul 100féle dialektus van belőle..

Diplomához kéne?

2-3 hónap alatt angolból is fellehet készülni egy középre,annak legalább haszna is van

2013. dec. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
azert szeretnem megtanulni, mert vannak cigany ismeroseim, akik a magyarba beleepitik a cigany szavakat, igy nem teljesen ertem h mit mondanak. el szoktak magyarazni,mar par gyakran hasznalt mondatot stb. megtanitottak. de engem elkezdett jobban erdekelni.
2013. dec. 12. 17:42
 4/5 Gohan-san válasza:
A cigány nyelv nem egyenlő azzal a kevert nyelvváltozattal, amit a magyar cigányok (romungrók) használnak. Természetesen ha megtanulsz cigányul (ennek a neve romani nyelv, a lovári csak egy nyelvjárás), akkor azt is érteni fogod, hogy ők mit kevernek bele. De egyáltalán nem igaz, hogy 1000-1500 szóból áll a szókincse a nyelvnek, ez csak egy tipikus városi legenda. Még a legszűkebb magyar-cigány szótárban is 5000 szó van. A teljes szókincs hiába jóval szűkebb a magyarénál, de még a csak Magyarországon használt szavak száma is egészen biztosan meghaladja a 30.000-et (ennyit természetesen nem kell tudni a nyelvvizsgán, ahogy más nyelvből sem). Sok sikert a nyelvtanuláshoz! :)
2013. dec. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm!:)
2013. dec. 15. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!