Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak?

Hogyan tanuljak?

Figyelt kérdés
10.-es gimnazista vagyok,és nem tudok tanulni.3-4-es vagyok.Általában úgy tanulok,hogy amit meg kell tanulni,kiírom egy füzetbe és bemagolom,hát ez nem mindig jön be,elfelejtem,másképp mondom. Felelésnél úgy mondom az anyagot,mintha füzetből olvasnám.Tudom hogy ez nem jó, éppen ezért szeretnék változtatni. Mit tehetnék?
2013. nov. 17. 11:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Rengeteg tanulással, memóriával kapcsolatos anyag van az interneten, pszichológia témakörében.

A másik kulcsfontosságú dolog pedig a motiváció.


A sétálás jó dolog.

A reál tárgyaknál megint más a tanulásmódszertan.

2013. nov. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez így tényleg nem jó módszer,ennyi erővel a telefonkönyvet is bemagolhatnád!Ez így nem tudás!Azokat tanuld meg amik a későbbiekben fontosak lesznek!Érettségire,meg bemagolod a többi tételt!Visszaemlékezve,nekem a verselemzés nem ment ,én is a tanár diktált okosságát magoltam,mégis kettes alákat osztogatott:)!A többin meg odafigyeltem az órán és egész jó eredményeim lettek.
2013. nov. 18. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!