Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mitől függ hogy egy anyag...

Mitől függ hogy egy anyag elektromosan vezető-e vagy sem?

Figyelt kérdés

2013. okt. 28. 22:49
 1/4 szpeti1991 ***** válasza:

Sok mindentől, de leginkább attól, hogy vannak-e a molekuláris szerkezetében viszonylag _szabadon mozgásra képes töltéshordozói.

Hogy értsd: a fémek azért jó elektromos vezetők, mert olyan a szerkezetük, hogy az atommagok rácsokba rendeződnek, és ezt körbeveszi a delokalizált elektronfelhő. És ez az elektronfelhő képes mozdulni elektromos mező hatására, ez az áram.


(Igen, sok helyen pontatlanul és slendriánul fogalmaztam, de kérem a többi válaszolót, hogy ne kezdjen ezért szívózni. Szerintem erre volt kíváncsi a T. Kérdező.)

2013. okt. 29. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nekem tökéletesen meg felelt köszönöm a választ.
2013. okt. 29. 10:29
 3/4 A kérdező kommentje:
Hogyan jön létre ilyen "delokalizált elektronfelhő" és akkor ez lényegében egy nagy összefüggő elektronfelhő??
2013. okt. 29. 21:52
 4/4 szpeti1991 ***** válasza:

Igen, per definíció azt jelenti, hogy azok az elektronok mindegyik atomtörzshöz tartoznak. Ennek feltétele, hogy így a fémek kevés vegyértékelektronjuk ellenére is erősen kötődhetnek egymáshoz, bár ennek a kémiai kötésnek kisebb a kötési energiája, mint az ionos- vagy kovalens kötésnek.

Szóval a lényeg az, hogy ezzel a fém "jól jár", mert viszonylag stabil rendszer alakul így ki. Ezért jön létre.


Bővebben és szakmaibb kifejezésekkel olvashatsz róla wikin: [link] , keresd a "Fémes kötés" részt.

2013. okt. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!