Ha fénnyel áramot nyerünk fémből akkor az miért nem merül ki?
Valszeg erre gondol a kérdező.
Azért nem merül ki, mert egy áramkörben az elektronok pótlódnak. Ha meg nem, akkor "kimerülhet", nem léphet ki belőle tetszőleges számú elektron.
Nem az áram merül ki. Az áram töltéshordozók áramlása. Ha nincs áramlás attól még ugyanannyi töltéshordozó van.
Az áram jellemzően (áram)körben kering. A keringést az áramkör (energiát hővé alakító) ellenállásának ellenében ezt a keringást - az áramot - energia tartja fönn.
A fénynek van energiája - tehát megfelelő fizikai körülmények között képes áramkörben töltéshordozó áramlást indítani és fenntartani - nem merül ki, hanem fényenergia alakul át elektromosba - létrehoz és fenntart áramkörben áramot.
Magyarországon a négyzetméterenkénti átlagos napbesugárzás egyébként akkora, hogy egy hátetőnyi napelem el tudná látni a háztartást villamos energiával - ha a besugárzás egyenetlensége tárolással vagy a hálózatba történő elszámolt betáplálással megoldható volna.
Ilyesmiben viszont a profitorientált szolgáltatók ellenérdekeltek - a decentralizált energiatermelés rontja az üzletüket. Napelemet egyszer lehet eladni.
Villanyáramot viszont folyamatosan. Azért csak olyan fejlesztésekben érdekeltek ami az energiaelőállítás monopóliumát számukra megvédi és nekik profitot hoz.
A piaci szereplőket sem nehéz meggyőzni, hogy jövedelmezőbb benevezni az olaj vagy atom/fúziós reaktorüzletbe - semmint decentralizált technológiai megoldásokfejlesztéséből olcsó tömeggyártásából meggazdagodni akarni.
Az rövidtávon nagy üzlet csak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!