Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Érti valaki ezt az oroszlános...

Érti valaki ezt az oroszlános feladatot? (Lent)

Figyelt kérdés

Van 20 nagyon éhes és nagyon intelligens oroszlán egy lakatlan szigeten. Ha esznek, utána elalszanak. Az alvó oroszlánt a társai felfalják. Egy oroszlán inkább éhen hal, minthogy megegye a társait. A sziget fölött elrepül egy repülő, amiből kidobnak egy db húst az oroszlánoknak. (Nem lehet elfelezgetni). Mi történik a hússal?


/Nem matek órára kell vagy vvalami, mielőtt még valaki leordít, hanem már ezen gondolkozok egy ideje és nem hagy nyugodni:D/


2009. nov. 10. 15:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az alvó oroszlánt a társai felfalják. Egy oroszlán inkább éhen hal, minthogy megegye a társait.

???

Most akkor melyik?

2009. nov. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
megeszi a legerősebb, miután elzavarta, vagy megölte a többit
2009. nov. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Első: mind a 2:D ezért nem vágom én se.. eddig olyanra gondoltam, hogy ha páros számú oroszlánok vannak, (mint most 20), akkor senki nem eszi meg, mert akkor felzabálnák egymást. de ha páratlan lenne, akkor meg megenné a leggyorsabb, vagy nem tom.. eddig erre jutottam..:P
2009. nov. 10. 15:38
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
Mivel ez a 2 mondat önellentmondás, ezért ez nem feladat, nincs megoldása.
2009. nov. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

[link]


Megtalálod a megfejtést is, ha rákattintasz alul a linkre!

2009. nov. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés ott sántít, hogy nem írja: az oroszlánok tudnak e az altatóról vagy nem. A megoldás feltételezi, hogy tudnak, de honnan???


Sánta, mint a legtöbb "fejtörő". :(

2009. nov. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
ez mennyire szar egy feladat. a linken lévő is. ezt tuti nem valami értelmes ember találta ki.
2009. nov. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

Ez egy régi egyszerű logikai feladat. A megoldása a következő:


Ha egy oroszlán van, nyugodtan megeheti a húst, mert őt nem fogja bántani senki (mert ugye egyedül van).


Ha kettő van már változik a dolog, hiszen ha bármelyikük megeszi a húst a másik azonnal meg fogja tudni enni, miután elaludt, (és élelemmé vált).


Ha három oroszlán van az egyik nyugodtan megeheti, mert a másik kettő nem fogja őt megenni miután innentől a probléma visszavezethető az előző (két oroszlános) esetre.


És így tobább ...


Azaz ha a szigeten PÁRATLAN számú oroszlán van, a leggyorsabb avagy legközelebb lévő oroszlán nyugodtan felfalhatja a húst, mert a legvége az lenne ami a kétoroszlános esetben. És így - intelligens oroszlánokról lévén szó, senki nem fogja megenni és kitenni magát az egyoroszlános "eset tanulmánynak" :)


Ha PÁROS számú oroszlán van, akkor bizony a hús megmarad ...


Ennek persze feltétele hogy intelligens, méghozzá egyformán intelligens oroszlánok legyenek.

2009. nov. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok.


Most nézem hogy hibás a kérdés mondata, és most látom hogy linkeltétek is a "jó" feladványt, és megoldását is... Hiába nagyon szerda van :DDDD

2009. nov. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
ó én is valahogy így gondoltam.. köszi:D
2009. nov. 11. 21:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!