Miért érzem hidegebbnek a téli 22 fokot a lakásban, mint
a tavaszi 22 fokot a szabadban?
Figyelt kérdés
Fázós vagyok, szóval nehezen viselem a hideget, de észrevettem valamit. Már ilyenkor, szeptemberben hideg a kezem, fázok, minden bajom van, pedig 21-22 fok van a lakásban. De tavasszal akkor miért nem fázom ugyanilyen időben? Fel se öltözök így, mint most, 1 póló 1 pulcsi meg egy zippes kapucnis van most rajtam, és mondom jéghideg a kezem, tavasszal meg pólóban jövök megyek a szabadban és semmi bajom. Ráadásul kint, ahol néha szél meg ilyesmik is vannak, amik még csökkentenék a hőérzetet. Szóval van erre valami magyarázat?
Mert a szabadban általában mozog az ember. Otthon én is fázom, ha leülök tv-zni, ha csinálok valamit, akkor nem.
2013. szept. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
2/7 anonim válasza:
mert süt a nap
2013. szept. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
3/7 anonim válasza:
1. hőt nem csak hőátadással (levegő hőmérséklete), hanem hősugárzással (egymást "látó" felületek) is vesz fel a tested. Napsütés. De a lakásban a falak hőmérséklete is több foknyi hőérzetkülönbséget tud okozni.
2. vannak különösen érzékeny bőrterületek, amit ezek érzékelnek, azt az agyad erősebben súlyozza. Sarok, homlok (hősugárzás), tarkó. Ha jól emlékszem és jól mesélték.
2013. szept. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
4/7 Wadmalac válasza:
Csak tippként:
Az ember is biológiai lény, biológiai órával. A szervezet télen úgymond megszokja az alacsonyabb átlaghőmérsékletet. Ez talán nem is a hőmérséklet megszokása, inkább a rövidebb nappalokból származó biológiai óra hatás. Ősszel megint idő kell, amíg a szervezet átáll a hideg tolerálására.
2013. okt. 1. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
5/7 anonim válasza:
A biológiai órának ehhez nem sok köze van, annak más a szerepe. Viszont ami ezen kívül elhangzott, az mind ok. A szervezet rendkívül bonyolult jelfogó, és még bonyolultabb reagáló akkor is, ha nem mindnek vagyunk tudatában. Még néhány ok: más a páratartalom, más az ionösszetétel, és hogy még izgalmasabb legyen, más a szabadban a tavaszi, és más az ősz 22 fok. Ebben feltehetően van szerepe egyfajta alkalmazkodási tehetetlenségnek. Ha megszoktuk a téli hideget, a fokozatos melegedés azon túl, hogy többlet meleg-érzetet kelt, lelkileg is egyfajta pozitív várakozás. Ezért a fordítottja ősszel az ellenkező hatást mutatja. És ne hagyjuk ki az egyéni érzékenység változatos eseteit se.
2013. okt. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
6/7 Wadmalac válasza:
Itt is bejön a relativitás. :)
Átfagyott kéznek a csapvíz melegnek érződik, napozás után a langyos zuhany is jéghidegnek.
Hideg tél után egy kis tavaszi langyosság a 22 fok, a nyári kánikula után az már hűvös. :)
2013. okt. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
7/7 anonim válasza:
A nap süt közben és teljes felületeddel fogod fel a meleget meg a magasabb a páratartalom. és akkor még nem beszéltünk arról hogy a falak is hűtenek.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!