Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Caprylic acid mit jelent?...

Msebi06 kérdése:

Caprylic acid mit jelent? (kémia) Többi lent!

Figyelt kérdés

Kaptam egy üvegballont amibe pálinkát szeretnék tárolni, de nem tudom mi volt előtte benne. Ha jól tudom gyógyszergyárba szállították ezeket, valamilyen szer volt benne és onnan kaptam havertól.

Caprylic acid, C8H18O2 van ráírva nagy betűvel, ebből lehet tudni mi volt benne? Erős szúrós szaga van, mivel érdemes kimosni?

Vannak még rajta írások, ha kell leírom.



2013. szept. 26. 16:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Kaprilsav.

[link]

2013. szept. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Alaposan ki kell mosni, hogy szagtalan legyen.

Konkrétan az anyagot nem ismerem ezért csak általánosságban tudok tanácsot adni. Lehet hogy valaki ír jobbat....

A savak általában lúggal közömbösítjük.

1. Vizes mosás, többször

2. szódabikarbonás vizes áztatás

3. Ha még mindig büdös akkor már súlyosabb anyagok kellenek, inkább írj megint.

2013. szept. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 sadam87 ***** válasza:

Egy kis méretű telített zsírsav. Kis mennyiségben biztos nem mérgező, bakteriális fertőzések kezelésére is szokták használni. Ha hihetek a forrásoknak, a kókuszban és az anyatejben is megtalálható.

[link]

[link]

[link]

[link]

2013. szept. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, mentek a zöldek. Vízzel már többször ki lett mosva, majd a szódabikarbónás mosást is kipróbálom. Esetleg pálinka előpárlatával is átmosom, az valószínű helyreteszi.
2013. szept. 27. 08:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!