Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Savas szárazakku: baja lehet?

Savas szárazakku: baja lehet?

Figyelt kérdés

Indultunk 6,12V akku kapocsfeszültségről, kb 20h töltés kb 0,4A-ről indulva (lassan csökken 0,1 környékére) 8V lett a töltőfeszültség, levettem már... 7V fölött volt az akkufesz, órák alatt 6,6V-ra csökkent. Rendben van ez? Töltsem tovább? Baja lehet? Milyen teszttel vallassam? Köszönöm előre is!


Minden adat itt: http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__48..



2013. szept. 21. 18:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Türelmesen végigolvastam mindent, nekem az a meglátásom, hogy túltöltötted az akkut:

1. 0,4 A-ről folyamatosan 0,1 A-re csökkenve vehetünk (0,4+0,1)/2= 0,25 A átlagot, így 20 h alatt ez:

0,25 A * 20 h = 5 Ah töltés egy 4,2 Ah-ás akkunak.

2. 6 V névleges feszültségű akkut 7 V fölé tornásztad és 6,6 V-nál még rá akarsz tölteni?! Nincs logikád? :)


Ne töltsd bele semmit, egy dologra kell figyelni: ne süsd ki csumára. Ha legyengült, tedd föl 10h-ra 0,4 A-rel tölteni, azt jó vagy: 0,4 A * 10 h = 4,0 Ah.

2013. szept. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az a szép, hogy ólomakku töltőnek adták a töltőt, benne van a használati utasításban, hogy a töltés befejeztével kialszik a led. Furamód világít akkor is, ha nincs rajta terhelés, és már a töltés elején is kialszik rövidebb ideig. Utóbbit betudtam annak, hogy jó egy éve hoztam el az akksit a boltból, azóta a szobában lakott jól elrejtve :)


Akkor azt mondod, tök fitt, jóformán fel volt töltve, és csak időzítsek jól. Megfogadom, köszönöm! :)


Még asszem az se zárható ki, hogy volt egy rusnya kis pillanatnyi áramkimaradás, vagy az olcsó kis multiméter időnkénti hol így, hol úgy bekötése (remélem folytonos töltés mellett) némi fejvakargatásra késztette a töltőt. Jól csinálta: tölt inkább, csak ne legyen harag! :) Úgyis leveszik egyszer... :)

2013. szept. 25. 17:57
 3/3 A kérdező kommentje:
Oké, azóta megvolt wiki.ham.hu is, az akkus szócikk számai szerint igencsak jól érezte magát a kicsike eddig is, a töltéstől meg egyenesen be van tépve...
2013. szept. 25. 19:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!