Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van valami jó ötletetek,...

Van valami jó ötletetek, hogyan fejleszthetem az angol tudásomat? (szitu lent,22L)

Figyelt kérdés

Suliban 11 évig, egyetemen másfél évig volt angolom, de úgy érzem már nagyon rég nem fejlődtem semmit. Europass CV-ben a köv. értékeléseket adnám magamnak:

-hallás utáni szövegértés: B1,

-olvasás --"--: B2,

-társalgás: B1,

-Folyamatos beszéd: B1,

-írás: B2.

Angol szóbeli érettségi kötelező volt, ettől paráztam a leginkább az összes közül, de maximális lett a jegy.

Államvizsga előtti nyelvvizsgán (egyetem által szervezett, csak belsőleg elfogadott, de abszolút nem volt nehéz) C-t kaptam összesítve.

Az a legnagyobb baj, hogy nincs türelmem és akaraterőm nekifogni tanulni könyvvel, füzettel. Inkább műszaki, reál beállítottságom van. Egyetemen kellett olvasni angol tudományos cikkeket, de sosem volt türelmem hozzájuk (mondjuk magyarul sem lenne). Ha hosszabb szöveget kell olvassak, akkor hamar beleunok, bármennyire is érdekel a téma, így nem olvasom el végig. Ha angolul van, még hamarabb félreteszem, mert megőrülök, ha egy-egy szót, kifejezést le kell fordítanom magamnak (amúgy csak a bonyolultabb kifejezéseket nem értem, a tudományosakat általában igen, és a szöveg lényegét is ki tudom szűrni). A kiejtéssel, társalgással és a szóbeli szövegértéssel van szerintem a legnagyobb gondom. Nyelvtan feladatokat is eléggé unom, mert mind egy lére megy, bár az nem fejleszti annyira a szókincset, kifejezőképességet. Filmeket mindig felirattal nézek, de így sem figyelem az angol kiejtést, szavakat. (béna vagyok filmek terén, nem is nagyon nézek). Ha ráveszem magam, hogy egyszerűbb, gyerekesebb nyelvezetű filmet nézek felirat nélkül, vagy angol felirattal, akkor is pár perc után a frász jön rám, és beteszek olyan feliratot, amit anyanyelvi szinten értek. Unom már, hogy így nem tudok érdekes, tartalmas dolgokról olvasni, amik érdekelnének, mert könnyen feladom, illetve a gyors beszéd miatt nem fogja fel az agyam időben a hallottakat.

Szerintetek az angol tudással, tehetséghiánnyal van a baj, vagy általános határozatlanság és motivációhiány, vagy perfekcionizmus? Legtöbben azt mondják, átlagosnál jobb az angol tudásom, én mégis úgy érzem nem elég jó. De szeretnék egy nemzetközi vizsgát letenni az elkövetező két évben lehetőleg.

Mi a véleményetek? Tudtok adni tippeket, biztatást, tanácsot (pl. nyelvvizsga téren - mit válasszak), stb?

Bocsi, hogy nem a közoktatás témába írtam, szerintem ide jobban pászol a kérdés, összetettsége miatt.)



2013. szept. 7. 20:30
 1/7 schocko ***** válasza:
Kimész angliába fél évre és majd ott tanulsz valamennyit...
2013. szept. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 schocko ***** válasza:
Angliába
2013. szept. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ez nem túl hasznos tipp, mivel nyelvvizsga nélkül nem mehetek ki tanulni. S más úton még annyira sem. A britt beszédet meg pláne nem tudom megérteni, olyan fura az akcentusa és szörnyen gyors is. :)
2013. szept. 7. 21:41
 4/7 schocko ***** válasza:
Nem tanulni kell kimenni, hanem dolgozni, hiába van akármilyen nyelvvizsgád, ha lecövekelsz amikor szóba kell állni velük...
2013. szept. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát épp ezaz! Bár nincs lehetőségem kimenni, mert egyelőre otthon tanulok, s apám semmi pénzért nem enged el egyedül sehova sem, tételezzük fel, hogy kimegyek dolgozni. De mégis mit, és hol, s miből élek ott meg? Az itthoni tanulmányaimmal ott nem érnék semmit, mert elég alacsony a színvonal az ottani egyetemekhez képest. (ez már eléggé filozofikus kérdés, de kíváncsi vagyok, ha már felhoztátok.)

Na meg egyéb tippeket is megköszönnék.

2013. szept. 8. 16:28
 6/7 anonim ***** válasza:
Kezd el tanulni valami nehezebb nyelvet pl német, orosz. Utána már meg fogod szeretni az angolt.
2015. jan. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
:)) Sajnos m;g ami hasznos lenne, ahhoz sincs türelmem, hát még fölösleges nyelvekhez. Vagy 9 hónapja elég sokat voltam egy francia anyanyelvű tag társaságában, se úgy elment a fülem mellett a francia, hogy csak na. Pedig 6 évig tanultam elvileg suliban. Amúgy meg voltam másfél hónapot nyáron Amerikában, s ott se fejlődtem semmit. Egyetlen egy napot voltam rászorulva csak angolul beszélni.
2015. jan. 4. 21:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!