Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a célja a több bekezdésű...

Mi a célja a több bekezdésű meneteknek és hol használják ezeket?

Figyelt kérdés

2013. szept. 4. 19:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én ma befőttes üvegek lezárásánál találkoztam hat-bekezdéses menetekkel. Így hat helyen is jól rá lehet csavarni, nem kell keresgélni a menet "elejét".
2013. szept. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Wadmalac ***** válasza:
100%

Ha azt akarod elérni, hogy egy menet kevés tekeréssel zárjon, akkor nagy menetemelkedés kell egy bekezdéssel. viszont akkor túllépheted a súrlódási félkúpszög emelkedését, vagyis a meneted nem lesz önzáró, nem lehet úgy "meghúzni" hogy úgy is maradjon.

Több bekezdéssel növelhető a menetemelkedés anélkül, hogy az önzáróság megszűnne.

A befőttesüveg is példa, ez az ún. bajonettzár.

De használják mozgató meneteknél is, ugyanúgy arra, hogy egy elfordulással több legyen a tengelyirányú mozgás.

Esetleg az is indokolhatja, hogy a meneten az erőátadás egyenletes legyen, magyarul ne egyetlen ponton húzza az orsó az anyát, hanem menetbekezdésenként legyen "támasztási pont", ez nagy átmérőjű rövid meneteknél lehet lényeges, hogy ne tudjon ferdülve beékelődni.

2013. szept. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 BringaManó ***** válasza:

Wm!


Bennem eddig más kép élt a bajonettzárról: olyan, hogy két, egymással szemben lévő bütyök egy-egy résbe befelé, majd oldalra el koppanásig (esetleg ott még vissza is jön kicsit kifelé a "menet", és rugó nyomja kifelé a cuccot).

Mint itt: [link]


El vagyok tévedve?

2013. szept. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Wadmalac ***** válasza:
100%
Ő is nyert. Ez a speciális, de eredeti változat, ez a VALÓDI bajonettzár, itt simán két horony pályán vezet két pöcköt, de az elv azonos. Menet esetén a "pöcök" az orsómenet, a horony az anyamenet és nem kanyarog, csak szög alatt tekeredik. A bajonettzár kifejezés használatos a befőttesüveg menetére meg erre is, az elv azonos, illetve főként a funkció, egy fordulatnál kevesebb tekeréssel rögzítek. Ez is egy többekezdésű "menet", csak nem egyszerű spirál irányba. Persze innentől nem nevezhető csavarmenetnek. :)
2013. szept. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!