Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért narancssárga néha a hold?

Miért narancssárga néha a hold?

Figyelt kérdés
2009. okt. 5. 21:39
 1/9 anonim ***** válasza:
mert a nap úgy világítja meg... de ez csak szerintem... hátha van itt okossabb is
2009. okt. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Azért, amiért a Napot is narancssárgának látod bizonyos esetekben. A fény beesési szöge, a légkör sűrűsége és az "áthatolási távolsága" alapján a fény "narancssárgává" törik, ezért látható a Hold narancssárgának.

A Nap a Holdat csak "egy színnel" világítja :)

2009. okt. 6. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Amikor nagyon közel van a horizonthoz,akkor viszont vörös:) Nagyon szép látvány.
2009. dec. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

8. osztályos vagyok és a fizika könyvben ez áll:

"Teljes holdfogyatkozáskor, amikor a Föld árnyéka teljesen eltakarja a Holdat, a szórt fény miatt a Hold haléványvörös korongnak látszik" és kép is van a könyvben. és én is szeretnék ilyet látni, mivel tudom, hogy feltehetőleg minden évben van, mert 2009-ben is láttatok, meg 2010-es feljegyzés is van,hogy volt ilyen vörrös Hold, ha tudjátok mikor van, lécci szóljatok *-*

2010. szept. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Ma van :)
2011. nov. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Tegnap is az volt nem tudtam miért :D
2012. júl. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
2012. 09. 01-én is az volt.. :))
2012. szept. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

A holdfogyatkozás csillagászati jelenség, amelynek során a Hold részben vagy egészen a Föld árnyékába kerül. Akkor jön létre, ha a Föld a Nap és a Hold között van, és a Föld árnyéka vagy félárnyéka a Holdra vetődik. Nem parallaktikus jelenség, azaz mindenhonnan látszik, ahonnan a Hold árnyékba került része látható.


A teljes holdfogyatkozás során a Hold teljesen a Föld árnyékába kerül. Ilyenkor azonban mégsem sötétedik el teljesen a holdkorong, hanem fénye narancsvörösre változik amiatt, hogy a földi légkörön szóródó fény halvány derengést teremt a teljes sötétség helyett.

2012. okt. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ez az egyik jele annak hogy eső lesz.! Régi népi hagyomány szerint így jósoltál meg előre az eső érkezését.
2013. aug. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!