Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért hazudnak az emberek?

Miért hazudnak az emberek?

Figyelt kérdés

Sokkal jobb világ lenne ez ha mindenki őszinte lenne.(leszámítva persze a kegyes hazugságokat)

pl. amikor valaki süt egy sütit, nem ízlik, de még is azt mondom neki hogy finom mert nem akarom megbántani.


2009. okt. 4. 17:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Félelemből.
2009. okt. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Sajnálatból.
2009. okt. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Szerintem azért mert sokkal jobban érdekli saját maguk állapota, mint a másokkal való kapcsolata, és ha jobb neki az ha hazudik valamit, tehát nem az igaza mondja, akkor azt teszi (pl nem mondod meg anyádnak h szar jegyet kaptál, mer nem veszi el a géped)
2009. okt. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ez egy igen jó kérdés. Én eddig egész életemben csak 3szor hazudtam, 2szer a húgom érdekében, egyszer meg a sajátoméban, de olyan lelkiismeretfurdalásom volt... Van pár ember, akivel ezért nem tudok rendesen beszélgetni, mert minden igazságon besértődnek, hogy milyen vagyok már meg miket mondok, vagy hogy ő akkor is jobban tudja (még ha 100% hogy én tudom jobban, mert pl 1 héttel előtte tanultam az egyetemen vagy saját magam tapasztaltam valamit)


Szóval én utálok és nehezen is tudok hazudni, de úgy látszik, ennek a furcsa és kifacsart társadalomnak szüksége van rá.

Persze a kegyes hazugságokkal nincs gond, ha tényleg súlyos a helyzet (pl halálos beteget vígasztalsz) de egyéb esetekben ugyanolyan bosszantóak, ha kitudódnak. És hát a legtöbb titokra egyszer valaki rájön...

2009. okt. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

Szerintem teljesen felesleges és rengeteg energiát emészt fel a hazugságok óceánja, amiben vergődünk.

Az egész élet azzal telik, hogy a hazugságok mögé nézz.

Minden hazugság kiderül, ha érdekel valakit a kiderítése.

A hazugság csak időnyerés, kábítás, a másik átverésének szándéka.

Ha azt gondolod, hogy a másik nem tudja elviselni a igazságot és azért hazudsz, már most hagyd ott! Felesleges bármilyen kapcsolatot építeni évekig, mert a hazugságok miatt összeomlik. Ha ezt az energiát másba fektetnék az emberek, már több ezer fényévvel előrébb járnánk.


A hazugság megfosztja azt, akinek mondod, a szépségtől, a harmóniától, a szeretettől, a tudástól, az egészségtől, szóval mindattól, ami szükséges egy ép élethez.

Miért kell hazugságok által megnyomorítva élni az életet?

Mert nincs elég bátorság mindig az igazat mondani?

A hazugság újabb hazugságot generál és ezekből már a Mount Everest is eltörpül.

Miért nem lehet a haldoklónak azt mondani, hogy nem tudjuk mi lesz? Hogy nem tudjuk mi a betegsége? Miért nem lehet a párodnak azt mondani, hogy bocsáss meg, elmúlt a szerelem, akarunk még e nélkül is együtt élni vagy inkább ne? Miért kell hazudva gyereket (egy embert) életre hívni?


Semmi sem drága? Ettől vagyunk ilyen szegények....

2010. ápr. 13. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
a cél soha nem szentesítheti az eszközt!
2010. ápr. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!