Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A szagoknak/illatoknak közük...

A szagoknak/illatoknak közük van a vonzalom/izgalom beindításához?

Figyelt kérdés
Azt történt velem, hogy benáthásodtam, nem éreztem már semminek a szagát, többek között a barátomét sem. És valamiért nem vonzódtam azon a napon hozzá és úgy éreztem, hiányzik valami :D. Ekkor jöttem rá, hogy nem érzem a természetes illatát, és elkezdtem törni a fejem, hogy vajon összefüggésben van-e a kettő.

2013. máj. 17. 22:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyonis!
2013. máj. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Feromonok


[link]

2013. máj. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Makoscsiga ***** válasza:
A szaglóideg rosjai az agynak abba a területére lének be, amik az érzelmeinkért, emlékeinkért felelősek. Így közvetlenül kihatnak rájuk. Ezért van pl. az, hogy amikor az ember megérez egy régóta nem érzett, de jól ismert illatot, akkor teljesen vissz tudja idézni azokat az emlékeket, érzéseket, amiket akkor érzett, amikor az az ismerős illat jelen volt.
2013. máj. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A világ összes parfüm gyára ebből él meg, úgyhogy van összefüggés :D
2013. máj. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Te tenyleg csak most kezdtel el ezen gondolkodni? Nem csak Al Pacino egyik legjobb filmjet 'SCENT of a woman'?
2013. máj. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!