Öcsém most érettségizik fizikából, és a héten amikor tudtam akkor leültem vele és elmagyaráztam neki pár dolgot, amennyire tudtam gimis szinten. És belenéztem a könyvébe is, és észrevettem benne egy elég csúnya tárgyi tévedést. Na most, ha az érettségiben ez meg lesz kérdezve, akkor vajon azt fogadják el, amit a könyv ír, vagy ami a valóság?
Elég fura, mert a szerzők között 4 doktor is van..
a specrel "részben" van, amikor a misztikus, úgynevezett "relativisztikus tömeget" felhozza.
olyat állít általánosságban, ami csak szabad részecskére igaz.
2013. máj. 15. 21:19
3/9 anonim válasza:
Én úgy tudom, bár lehet nem így van, de a könyvre lehet hivatkozni. Mivel ha a könyvbe azt tanítják akkor a gyereknek általában esze ágában sincs megkérdőjelezni. Szóval lehet próbálkozni fellebbezéssel esetleg. Nekünk azt mondta a tanár hogy a könyv az "szent", ha van valami hivatkozzunk arra.
2013. máj. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
4/9 anonim válasza:
Mégis, mit állít?
2013. máj. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
5/9 A kérdező kommentje:
értem, köszi.
és azt állítja, hogy ha egy testnek nő a sebessége, akkor a tömege is nő, ez a "relativisztikus tömeg", ami egyébként nem létezik, ilyen tömeg nincsen. és ez a sebességgel tömegnövekedősdi is csak szabad részecskére igaz, de annak a sebessége állandó.
2013. máj. 15. 22:53
6/9 anonim válasza:
És ez miért nem igaz? Ja hogy te valami energia-impulzus tenzorokban gondolkodsz nyilván. De középiskolás szinten mit vársz el? Ilyen alapon semmi sem igaz, ami a középiskolai fizikakönyvben van.
2013. máj. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
7/9 A kérdező kommentje:
de igazak azok, a maguk érvényességi körükben, ami igencsak szűk. de ott igazak.
és nem várok el sokat valóban, de egy olyan dolgot nem kéne bele írni a tankönyvekbe, amire egyik egyetemi tanárom azt mondta szó szerint, hogy "tragikus baromság" :)
2013. máj. 15. 23:04
8/9 anonim válasza:
Nem tragikus baromság, csak a tanárod játszotta az eszét. Ha egy testet gyorsítasz, akkor a gyorsításhoz valóban egyre nagyobb erő kell, ami megfelel annak, hogy nőtt a tömege. Ha növeled a hőmérsékletét, és ezáltal gyorsabban mozognak az atomjai, akkor is nő a tömege. A legtöbb jelenségnél tökéletesen használható ez a megfogalmazás. Én igazából nem is tudom, mikor nem használható, és mire gondolhatott a te tanárod.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!