Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Csillagász szeretnék lenni de...

Csillagász szeretnék lenni de nem vagyok jó matekból?

Figyelt kérdés
nem vagyok jó se matekból se fizikából, csak angol meg töri de engem ez nem vonz.. vágom a bolygókat, holdjaikat, távolságukat egymástól, mi miért van.. viszont úgy is az van hogy semmi közöm hozzá.. szerintetek mit tegyek? álljak rá a matekra meg a fizikára?..
2013. máj. 13. 22:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én azt gondolom, inkább humán pályát válassz magadnak, és a csillagászattal hobbyként foglalkozz.
2013. máj. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
már leérettségiztem 2 éve és csak egy okj-s szakon vagyok amire szinte be se járok inkább diákmelózom és tippmixből élek de ez is csak havi 60-70 és örökké nem tarthat, nem szeretném úgy leélni az életem hogy olyasvalamit csinálok amit nem szeretek..
2013. máj. 13. 22:26
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem abból kovácsolj hasznot magadnak, amit már megszereztél.

Ha meg az angol és a töri, akkor keress valamit ezekkel kapcsolatban, de mindenképp tartsd meg a csillagászatot, mert hobbiként komolyan is foglalkozhatsz vele.


De ha úgy érzed, hogy nincs túl későn, még ráállhatsz azokra a tárgyakra is, amik a csillagászathoz munkaszinten kellenek.

2013. máj. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
de mi az hogy túl késő... valaki 30 évesen is főiskolán ül..
2013. máj. 13. 22:31
 5/11 anonim ***** válasza:

A csillagászatért nem adnak kenyeret.

Mi lesz ha megéhezel?

2013. máj. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Makoscsiga ***** válasza:
Ha tényleg nem vagy penge matekból, meg fizikából, akkor a csillagászatot szerintem se erőletesd, nagyon jó amatőr elfoglaltság, lehet távcsővel nézelődni mindenfélét, de a modern csillagászok távcsövet már csak könyvben látnak, és csak számolnak, programoznak, adatelemeznek. Nagyon magas szintű matek nélkül nincs semmi.
2013. máj. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

nem érdemes csillagásznak menni, mert egyáltalán nem olyan jó dolog mint amilyennek hangzik, és nem is fizetik meg. nekem van több csillagász ismerősöm, aki a szakmában dolgozik az mondjuk elég komoly szinten műveli a dolgot, az MTA svábhegyi obszervatóriumában dolgozik többek között, de olyan kevesen vannak, hogy az egyetemről járnak fel egyfolytában a diákok mérni, önkéntes alapon.

Amikor én egyetemre kerültem akkor azzal jöttem ide hogy csillagász akarok lenni én is, de szerencsére elterelődött más szakterületre a figyelmem, ami sokkal érdekesebb és sok pénzt is lehet keresni vele

2013. máj. 14. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Makoscsiga ***** válasza:
Azért az nem igaz, hogy 'nem érdemes' csillagásznak menni. Aki jó, az nagyon király dolgoat tud összehozni. Nekem van olyan ismerősöm, aki a doktori megszerzése után most a nagy Chlie-i obszervatóriumok valamelyikében dolgozik. De tudok olyanról is, aki a Princeton-on van. Jónak kell lenni, ez mindenre igaz, kutató szakokra különsen. De, ha tényleg ott vagy a szeren, akkor megéri.
2013. máj. 14. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Na de ha nem megy a matek és a fizika, akkor felejtsd el.

Komolyan.

Az még nem csillagászat, hogy a bolygókat ismered, de az sem, ha a csillagképeket.

A legkomolyabb matek ismeret kell a csillagászathoz.

Na meg elméleti fizika ágak, amiben szintén komoly a matek.

2014. jan. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Soha ne add fel az álmaidat.
2015. nov. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!