Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen számológépet vegyek?

ChaserHUN kérdése:

Milyen számológépet vegyek?

Figyelt kérdés
Sharp W506X-el szemezgetek. Nem kell hogy kávét főzzön meg ilyesmi :D Valami olyan kell amibe emeletes törteket meg azért bonyolultabb dolgokat bele lehet írni. Illetve nem tudom, hogy a fentebb említett rendelkezik-e olyannal, hogy új képletet beleírjak és tároljak benne. 10ezernél nagyon nem szeretnék többet költeni rá. A fentebb említett Sharp jó vagy esetleg van ami jobb ebben az árkategóriában?

2013. máj. 2. 15:29
 1/4 Simon0211 ***** válasza:
Én személy szerint egy "Casio fx-82ES" ajánlok. Nagyon jó árkategóriában mozog. Emeletes törteket bátran pötyöghetsz bele. X alapú függvények eredményeit X alapján táblázat szerűen kiírja és sok egyéb nagyszerű funkciója van. Bár függvényt nem ábrázol és nem is mentheted benne saját függvényed.
2013. máj. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igazából szerintem az emeletes törtes szórakozás felesleges és a függvényezés is. Középiskolában és való életben általában nincs ezekre szükség, egyetemen tilos használni ilyen okos gépeket.


Ha meg dolgozni fogsz ilyen feladatokkal, akkor úgyis számítógépen fog menni minden. Nekem soha nem volt szükségem többre, mint az fx-82ES, annak ellenére, hogy jártam BME-re is (éök mérnök), most meg matek szakos vagyok.


Emeletes törteket igazából nem kényelmes használni, ha meg nagyon muszáj, akkor számítógép és egyebek miatt úgyis meg kell szokni, hogy hogyan lehet zárójelezéssel kiváltani, akkor meg...


Bocsánat, ha hervasztó voltam, de ez a tapasztalat. És a fenti gépemet 5-6 ezerért már simán meg lehet kapni.


Ha valami kőkemény célszerszám kell, akkor inkább vennék egy tabletet és tennék rá egy megfelelő matekos programot, amibe lehet vadulni mindennel :-) Főleg, hogy annak a számítási teljesítménye is jobb és nem csak erre a célra lehet használni.

2013. máj. 4. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Úgy tudom az olyanokat tilos használni amibe szöveget is lehet beírni a puskázás elkerülése végett, de amit említettem abba nem lehet tudtommal.
2013. máj. 5. 08:22
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekünk a BME-n anno le volt tiltva az összes olyan, amik már függvényeket rajzolnak.
2013. máj. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!