Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek ma Magyarországon...

Szerintetek ma Magyarországon van-e piaca a megújuló energiának? Pl. : napkollektor formájában. Stb.

Figyelt kérdés

#megújuló energia #napollektor
2013. ápr. 25. 11:25
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

"búza/kuk már nem monokultúra."


miért, összekevered a magokat és úgy veted?


"A befektetett energia 0,05kWh/m2/év /gázolajból/"


mekkora területen?

+növényvédőszer +műtrágya

2013. ápr. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

"A befektetett energia 0,05kWh/m2/év /gázolajból/"


mekkora területen? ...0,05kWh/m2/év 1 négyzetméterre évente

+növényvédőszer: .... nem tudom menyi enerdia kell az előállításához, de 1 gramm elég évente

+műtrágya: 50 gramm évente négyzetméterenként.

Kijőn: 4 kwh,

A. hőerőmű ezt 40% hatásfokkal árammá alakítja.

B. lovat kell etetni vele, és az Lóerővé alakítja.

2013. ápr. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

"mekkora területen? ...0,05kWh/m2/év 1 négyzetméterre évente "


ez a baj azzal, ha úgy olvasol statisztikát, hogy nem értesz a dologhoz.

ez az adat valamilyen nagyüzemi termelésből származik. tudni kellene, hogy mekkora területre számították, hogy mekkora terület mérethatáron belül érvényes, milyen technológia mellett, stb. így önmagában a jelentése nulla.

2013. ápr. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

# 13


elnézést kérek, hogy túl pontosan fogalmaztam, de a saját gazdaságom adataiból számoltam vissza a 90 liter/hektár támogatott gázolaj-felhasználást energiára.

[link]


A napelem fajlagos energiahozamát pedig innen www.solart-system.hu/PVRepceszemere.pdf

2013. ápr. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A Tengerész ***** válasza:
Nincs. Bele ne vágj, biztos bukás! A gazdagok nem fognak tőled venni semmit, mert sz@rnak rá mibe kerül villany, gáz, (ráadásul most 10% kedvezményt kapnak) a csórók meg nem fognak venni semmit, mert bármilyen megújuló energiaberuházás csak nagyon hosszú távon térül meg, szegény ember nem tud spórolni, mert ahhoz sok pénz kell. Szegény ember max. kitesz egy lavór vizet a napra melegedni, ez kétségtelenül megújuló energiahasznosítás, de ebből nem fogsz megélni. Van néhány elszánt fanatikus, de azok maguknak építenek, napkollektort, sörkollektort, solarcellás világítást, BELE NE KEZDJ, BIZTOS BUKTA!
2013. ápr. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Igazából sokat olvastam ebben a témakörben, egy ideje felkeltette az érdeklődésemet, de a válaszaitokból is tisztán látszik, hogy sajnos nem lenne sok lehetőségem ezen a piacon. Mostmár kifogytam a lehetséges vállalkozási ötletekből...:)

2013. ápr. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:
Szerintem ne add fel mások kedvéért!
2013. ápr. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:
Pár évvel ezelőtt gondolkodtam én is ilyen kereskedésben, akkor még kevesebben voltak. Megnéztem gyártók honlapjait, kikötöttem kínai gyártónál (ehet fújjolni, mindenki velük gyártat), ahol egy komplett rendszert 1200$-t adtak, napkollektor, levegős hőszivattyú, 200 l-s tartály és a hozzávaló elektronika. Konténeres tételben vásárolva a behajózása nem lett volna drága a VÁM-l sem. Egy baj volt, nem volt elég tőkém. Fél év múlva megnéztem a hazai kínálatot, ugyan azt a rendszert 2 millió körül árulták a kereskedők... Elgondolkodtató. Nem hiszem, hogy európai disztribútoroktól vásárolták volna, ha igen, elég dilisek.
2013. ápr. 30. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 zseni001 válasza:
Régi gimnazista osztálytársam egy akkori évfolyamtársam cégénél dolgozik már pár éve, ahol napkollektorok beszerzésével, beszerelésével stb. foglalkoznak. Marha sokat lehet keresni rajta. A piac nem nagy, kezdőtőke sok kell, de ha bejön akkor az élet is. :D. 0-ról biztos bukás.
2013. ápr. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 futar válasza:

Az az igazság, hogy kicsi országunkban vannak még emberek akik ezzel foglalkoznak. Ha csak a gugliba mész és beütöd az ingyen energia szót, kapsz(-tok) néhány találatot.

A mai fizika "ismerete" nem igazán teszi lehetővé, hogy bárki is kitörjön belőle és inkább nézik hülyének, sarlatánnak azt aki ellent mond és új utakon (ígéretes kísérletek bizonyítják) jár.

Régen is voltak páran akik (Nikola Tesla stb.)kitalálták hogyan lehet ingyen az energiához jutni, csak az asztalról lesöpörték , vagy feledésbe merült, mert ma senkinek sem az érdeke (csak az embereknek, emberiségnek)akik az energiából profitálnak.

Szerintem nagyon sok ember keresi, keresné a megoldást, mert olyan mértékű nyomorba vannak ma taszítva, hogy más választásuk nem sok van. Ma nagyon sok pénzt visz el a rezsiből az energia.Orbán kormány elmehet a ...ba, mert az egyik oldalon be akarja söpörni a jó fiúnak járó dicséretet (10% csökkentés), de a nagy cégek felé engedi az energiaszektor 30%-os emelést. Pofátlanság!

Ja és hab a tortán, hogyha mégis a panelba kitalálsz valami megoldást, vagy után építesz valamit (Tesla-switch), akkor jön az energiavámpír és csak akkor engedik használni, ha rácsatlakozol a hálozatra betápként, hogy vegyenek tőled olcsón energiát és drágán eladhassák, szintén neked.

Tudjátok arra lennék inkább kíváncsi, hogy meddig mehet ez így, vagy meddig van a tűréshatár és mikor mennek már ki végre az emberek az utcára, leszarva az erőszak szervezeteiket. Ők is emberek , nekik is szr.-ból kell megélniük és ha végre mindenki megérti, hogy nem így kellene lennie, senkinek nem kellene nyomorogni, stb.

Csak egy kis másképp való gondolkodás kéne!

2013. máj. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!